| pashkal a întrebat:

Salutare,lucrez ca si tirist si am nevoie de o cartela cu date mobile nelimitate care sa mearga in toata Europa sau macar in majoritatea tarilor europene, stie cineva vreo companie care are un abonament de genul?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca telefonul tau suporta e-sim is oferte de date nelimitate in toata europa cu 70 de euro. Primesti un cod pe mail, descarci o aplicatie pe telefon, bagi codul si gata, merge. Lasa-mi modelul telefonului sa vedem daca e compatibil.

| Frank51 a răspuns:

Digi îmi merge până în Germania și bănuiesc că merge în majoritatea țărilor fără delay-uri.

Poți încerca să iei 2 cartele cu 50GB fiecare, 100GB ajung pentru streaming 1080P timp de o lună. Te va costa 30-40 de lei pe lună.

Costul pentru roaming este 0. 0004€ pe MB.

| dannyel86 a răspuns:

Cu un eSim se poate rezolva. Cel putin asa spune sursa de mai jos, care are oferte pentru toata Europa.
https://esim.holafly.com/esim-europe/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îți trebuie doar date/internet, îți dau un tips, bănuiesc că, mno...cu siguranță ai telefon de la firma cu internet pe el, fă hotspot de pe ăla de firma pe al tău, eu așa făceam când eram pe comunitate și aveam nevoie de net, unii folosesc datele mobile de pe telefonul de firma, dupa aia se miră de ce patronul le bate nasul că au cost suplimentar laughing

| FerLin a răspuns:

Nu cred ca ai sa gasesti usor aici un raspuns.
Cel mai bine e sa intrebi de alti soferi din parcarile de pe autostrada unde faceti pauzele de weekend!
Daca afli de o astfel de oferta, spune-mi si mie te rog.
Lucrez si eu la o firma care face transport international dar soferii de la firma unde lucrez eu au abonamente da Orange primite de la angajator (roman). Factura lunara variaza in jurul sumei de 12.000 RON pe toata firma, ceea ce nu e foarte convenabil. happy