| Bossu000918 a întrebat:

Salutare lume am și eu o problema cu contul de tiktok apare avertisment cont ce pot face că sa dispara avertismentul?

10 răspunsuri:
| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Bănuiesc ca dacă ți-a apărut avertismentul, scrie și motivul, nu? Sau cel puțin trebuie să ai mai multe informații despre motivul pentru care ți-a apărut notificarea. Verifică și vezi

| Bossu000918 explică (pentru vatadezahar24):

Spune că am acumulat prea multe avertismente și etc unii spun că dispare singur avertismentul

| vatadezahar24 a răspuns (pentru Bossu000918):

Cauzele pot fi multe. Poate ți-ai luat shadowban, eu am pățit așa cu un cont mai vechi, am primit mai multe avertismente în urma faptului ca mai multe conturi mi-au dat report la cont & content. Care a fost ultima ta acitivitate pe cont? Ai intrat live? Ai dat mai multe comentarii care ar fi fost șterse pentru ca încalcă regulile?

| Bossu000918 explică (pentru vatadezahar24):

Da cred că da că scria ceva că aprobă comentarii sau ceva de genu? Ăla sa fie motivul?

| vatadezahar24 a răspuns (pentru Bossu000918):

Uita te în DM’s la "System notifications" sau în română "notificări de sistem", acolo trebuie să ai toate avertismentele și comentariile șterse

| Bossu000918 explică (pentru vatadezahar24):

Ma-m uitat și scrie că mai multe avertismente pot cauza suspendarea contului deci daca pot sa fac live nu este suspendat?

| andreiscripcaru a răspuns:

Am avut și eu, o sa dispară după un timp

| Bossu000918 explică (pentru andreiscripcaru):

Da dar gen nu afectează liveul live pot face in continuare pe tiktok?

| Bossu000918 explică (pentru andreiscripcaru):

Și avertismentul dispare mai repede sau trebuie să treacă mai multe zile?