| Constantinescu_ValenTin_1998 a întrebat:

Salutare,
Sa încep cu începutul, eu am tastatura fărâmata la laptop și folosesc tastatura și mouse USB, mai devreme am schimbat windows la el cum fac de obicei după 4-5 ani și după ce am dat o actualizare drivere cu Driver Booster 11, nu îmi mai funcționează nici tastatura și nici mouse-ul și nici TouchScreen-ul de la laptop... Ce as putea sa ii fac? Țin sa menționez ca sunt de puțin timp prin Germania și e foarte scump aici sa îl duc la depanari...

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Driverele instalate prin Driver Booster NU sunt compatibile de aceea nu iti merge nimic!
Acum nu-ti mai ramane altceva de facut decat sa restaurezi pc-ul la un moment anterior sau sa reinstalezi windows!
Dupa reinstalare windows intri pe site-ul producatorului al laptopului si descarci de acolo toate driverele de care ai nevoie!
Nu ai zis ce laptop ai asa ca iti dau un exemplu, sa zicem ca ai Asus, scrii in google: www.asusdrivers.com; vei avea mai multe rezultate, cauti site-ul original al producatorului apoi pui acolo seria exacta a laptopului si-ti va da driverele originale de care ai nevoie! Bafta!

| Constantinescu_ValenTin_1998 explică (pentru lpavel):

As vrea și eu sa pot reinstala windows, dar nu îmi mai merge absolut niciun buton in afara de cel de Power de pe tastatura laptop-ului ca am încercat și nu pot sa întru în Boot Menu ca să pot reinstala windows... Port-urile USB sunt moarte, nu știu cum sa îl reinstalez...

| Constantinescu_ValenTin_1998 explică (pentru lpavel):

Am reușit sa reinstalez windows-ul pe laptop, mersi frumos. Am reușit sa găsesc un port USB care mergea și am conectat pe rand când tastatura când mouse-ul și am reușit sa dau reinstalare și acum merg port-urile USB bine.

| lpavel a răspuns (pentru Constantinescu_ValenTin_1998):

Incearca sa-l opresti fortat, adica in timp ce merge il scoti din priza, (sa nu aiba bateria pusa) apoi il reponesti si inainte sa apara orice imagine incearca sa intri in bios, daca nu merge imprumuta o tastaura de la cineva ca altfel nu vei reusi...

| lpavel a răspuns (pentru Constantinescu_ValenTin_1998):

N-ai pentru ce, mi-a facut placere!