| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Stiti careva cum pot sa măresc pictogramele (sau cum le spune) de pe ecran la o tableta cu Android(Samsung)?
Am cautat peste tot in setari dar nu gasesc.
Mersi

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da click (sau click dublu) pe o zona libera de pe ecranul principal (sau la setarile ecranului) si trebuie sa gasesti reglajele, asemanator Linux-ului: un cursor orizontal, jos (pentru reglaj lateral) si unul in dreapta (pentru reglaj vertical).
Acele doua reglaje sunt pentru marimea si distantarea "icoanelor" de pe "desktop".

| maphiotul a răspuns (pentru Bula):

Hmm...nu are asa ceva, am incercat
E Android 14, poate altele mai vechi au

| maphiotul a răspuns (pentru Bula):

M-am uitat acum si pe telefon(are android 12)
Si nici el nu are cursor, reglaje

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

In acel caz, daca nu are reglaj cu meniu grafic, atunci doar prin comenzi s-ar putea schimba (dar e prea complicat).

| SamsoncelMare a răspuns:

Este veche?

| maphiotul a răspuns (pentru SamsoncelMare):

Nuuu,e model nou

| maphiotul a răspuns (pentru SamsoncelMare):

Gata? atât ai avut de zis? laughing

| SamsoncelMare a răspuns (pentru maphiotul):

Apeși lung pe ecran și după pe setări

| SamsoncelMare a răspuns (pentru maphiotul):

Am mâine examen