| eTUTORIALE a întrebat:

Salutare TPU am si eu o problema, am un telefon A5 Quad, si de cateva zile, nu imi citeste cartela SIM, Imi dati un sfat?, Ce sa facc

3 răspunsuri:
| Caprioru_Cosmin_1995 a răspuns:

Schimba cartela SIM (La un momendat cartele expir chiar si de abonament)
Si incearca sa-i faci updat la sim ca A5 n-are update automat

| Cyclades a răspuns:

Scoate cartela, sterge-o cu spirt, tine-o un pic si reaseaz-o in aparat. E posibil sa aiba praf sau grasime pe ea si sa nu faca contact.

| eTUTORIALE explică:

Cum fac update?