| Kidzz_Gabitzu_1998 a întrebat:

Telefoane mobile pentru adolescenti: da sau nu!?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,de ce nu...

| Azµre a răspuns:

Nu! Decât celor care au peste 15 ani!

| Kidzz_Gabitzu_1998 explică (pentru Azµre):

De ce?

| Nu a răspuns (pentru Azµre):

Serios?
Da` nu trebuie sa le dai Samsung galaxy s3, poti sa le dai unul mai slabut doar ca sa tii legatura.

Intrebarea trebuie formulata altfel:

"Telefoane PERFORMANTE pentru adolescenti, da sau nu?"

Nu vad nimic rau in a avea un telefon chiar si la 10 ani.

| Azµre a răspuns (pentru Nu):

Este rău, pentru că îi înveți rău!
Pe vremea mea nu exista așa ceva și uite că n-am murit!
Pui telefon în mână copilului așa cum spui tu de la 14 ani cel puțin, măcar atunci când are buletin!
Nu pui la 10 ani cum spui tu! Nici nu are voie cu așa ceva la școală!

| Azµre a răspuns (pentru Kidzz_Gabitzu_1998):

Motive sunt destule de la distrasul atenție din timpul orelor până la situația în care se ajung să se fure acele telefoane!

| greyhound a răspuns:

NU.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Da,dar sa nu uite de scoala, si lucrurile mai importante! Dar sincer iti spun ca, si copii de 9-10 ani,au telefoane, si nu le sta capul decat la telefoane, gagici, sex si scoala, e pe ultimul loc

| Heyyy a răspuns:

Da

| ChristopherE a răspuns:

Da. In cazul in care sa se mai stie si de ei.

| Kidzz_Gabitzu_1998 explică:

Argumentati rapunsul facut