| anonim_4396 a întrebat:

Telefoanele TCL, sunt bune? am gasit un TCL 40 SE cu 256 GB, 12 GB RAM, android 13, 5010 mAh si 50 MP

Nu suna rau dar nu stiu ce fel de marca e, daca e buna sau nu

5 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Telefoanele TCL sunt produse de Alcatel, din câte știu. Nu este cel mai rău brand, au și unele telefoane bune, însă nu știu ce să spun. Modelul menționat de tine are un procesor cam slăbuț, iar bateria aceea de 5010mah se va încărca foarte greu cu viteza de doar 18w. În rest, pentru ce preț se cere, nu prea am nimic altceva de obiectat. Dacă nu ai pretenții, îl recomand.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Foarte greu 18 W cu 5010? Vreo doua ore dureaza, nu e ca si cum i-ar lua 12 ore sa il incarce...

| literallythesamebruh a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu îi ia 12 ore, clar. Eu doar am spus, omul poate lua sau nu în considerare chestia asta.

| Hyperion7 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai dacă ești bussines man și stai toată ziua pe telefon, 2 ore par o corvoadă până se incarcawinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Hyperion7):

Prostii. Ca business man nu vreau sa stau cu nasul in telefon de-aiurea si mai ales imi pot programa timpul si utilizarea telefonului incit sa il incarc aproape mereu seara sau dimineata cand am timpi morti.