| BaiatulElita a întrebat:

TPU deci am o problema. Durează 2 săptămâni pana îmi vine comanda de iPhone 15 de pe Apple Store..doar acolo e lansat.Ce sa fac?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ai putea sa te duci zilnic la scoala si sa iei note mari, cat despre visat la telefoane esti liber sa visezi cat vrei, ca nu-s parintii atat de prosti sa-ti cumpere ultimul model de iphone, cand nu ti-au luat nici modelul precedent, asa cum plangeai pe aici acum 2 luni.

In orice caz, ai grija cu mintitul, ca mitomania este o boala serioasa sdar si rusinoasa, care-ti va aduce numai necazuri in viata reala.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O porcarie de telefon si costă o poala de bani, nu merită, păcat ca parintii iti fac toate mofturile, ăsta chiar este un moft nu o necesitate, necesitate este mincarea hainele sau medicamentele in cazul unei boli cronice, nu tlefoane de ultima generatie care anul viitor se vor demoda si vrei altul. Cît a costat telefonul?

| BaiatulElita explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am dat 1590€

| Simpatic a răspuns (pentru BaiatulElita):

Sa fii sanatos, te ajuta la ceva acest telefon scump? Produci ceva cu el?
Tata imi spune des > ai dat suma x pe masina dar nu produci niciun ban cu ea, pentru el si gandirea lui de comerciant batran cand dai multi bani pe un lucru fara sa scoti bani cu acel bun, inseamna pierdere de bani, si cam asa si este in fond, asa gandesc si afaceristii care desi se joaca cu banii nu ii auzi sa faca arogante precum "saracii" bogati care dau 3 milioane de euro pe o masina dar in 5 ani raman homeless; bogatii chibzuiti insa, lasa afaceri de sute de milioane de euro si urmasilor urmasilor lor...a se vedea marile afaceri din fast food, retele precum McDonalds, KFC, coca cola etc, daca fondatorul unor astfel de imperii era un lake si juca miliardele de dolari la barbut sau poker? mai sunt cazuri de fraieri sa nu credeti ca nu exista care au tocat imperii la gunoi!

Ca ai dat pe o masina sau un telefon sau orice azi 100.000 de euro anul viitor pot insemna 50.000 si asa mai departe, electronicele se devalorizeaza cat ai zice ...proxenet
Eu am pierdut deja intr-un an la masina 8000 euro ca si uzura( ea a costat aproape 60k euro) desi masina e tipla noua, adica daca scad uzura am pierdut o masina bunicica diesel full fara piele laughing
Deci nu ne incanta frate pe noi un iphone, o tableta sau un laptop de top, nici vreun inel cu diamant ca unii putem cumpara mai multe de astea deodata, pe cine incanta? pe materialistele care ieri erau in papuci cu crocodil ( aia de la chinezi daca va duceti aminte, nu lacoste!) si azi viseaza viata de luxwinking
Cheers!

| Simpatic a răspuns:

Si nu poti trai fara iphone sau cum? Intre timp folosesti un telefon pe care-l ai la indemana!
Dar aia care-si comanda masina de 1 milion de euro si asteapta 1 an ca sa le-o produca cineva, cum mai e?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Du-te si munceste o saptamana undeva. Apoi trage linie si vezi cate saptamini de-alea fara orice alta cheltuiala sunt necesare pentru mizeria aia de aifon.

| Frank51 a răspuns:

Sa îți numeri banii din seif, până numeri alea 20 de miliarde trece timpul.

| johnnny123 a răspuns:

Să te duci și să dormi pe trotuar în fața magazinului.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e o problemawinking
Problema e când stai in spital și nu știi dacă mori sau trăiești, problema e atunci când nu ai ce manca, ceea ce zici tu e doar o chestiune de timp.
Ai răbdare.
Pai el acolo este lansat, dar loturile vin din China de unde au fost produse, de aceea și durează atat.

| VoidEternal a răspuns:

Croseteaza.

Desi, stimate concetatean, permite-mi sa am dubii serioase ca vei primi tu acel telefon si ca nu faci inutil gargara pe TPU, vrand doar sa te dai rotund. Ca vorb'aia, sa tastezi nu costa mai nimic.

Uite, pot si eu:

Tocmai am platit ultima rata pentru achizitia Hotelului Burj Al Arab. Si maine cumpar 100.000 de hectare in Africa pe campul de diamante.

| haileewatson a răspuns:

Sa astepti

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu îl mai iei.

| Giulia911 a răspuns:

Sa aștepți

| huego1254 a răspuns:

Mda doar te lauzi... dar eu am luat deja 16 cu precomanda ajunge in 2 luni