| MihaiPavel21 a întrebat:

Trebuie să fac vreo facultate sau postliceală ca să mă angajez la un service gsm de telefonie mobilă? Sau ce trebuie ca să mă angajez!?

2 răspunsuri:
| colleonu a răspuns:

Trebuie să "dovedești că le ai in alea". Cunosc personal caz in care el are doar scoala profesională dar lucrează în domeniu, si e la mare căutare. Cel mai bine ar fi sa dispui de fonduri, si sa pornești ceva pe cont propriu, va fi greu la inceput, dar daca esti meseriaș, si lucrezi putin sub prețul pieței (multi se uita si la 10 lei), iti garantez ca va fi ceva de viitor...

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Având probleme cu telefonul am scris unui service Orange la București care mi-a zis sa trimit telefonul pentru ca angajatii lor sunt experți in telefonie mobila. Ca sa fii expert eu cred ca trebuie sa ai o facultate, sau macar sa fii absolvent de liceu de specialitate.