| Anonim430 a întrebat:

Un contact de-ai mei de pe Whatsapp, m-am uitat la el pe profil și la descrierea contului, unde poți scrie "Salut! Folosesc Whatsapp", m-am uitat la data de postare și îmi arată că a editat descrierea pa data de 20 ianuarie 1970? Cum este posibil? Am încercat să repornesc telefonul și tot la fel

Răspuns Câştigător
| vladutzuu27 a răspuns:

Este o eroare de calculare. Data/timpul de la telefon se calculează folosind secundele trecute de la data de 1 Ianuarie 1970, numită și Unix epoch. Probabil ca au fost schimbate niste date de la whatsapp și a ieșit această eroare. Am văzut de mai multe ori în viața mea mesaje trimise pe 1 Ianuarie 1970, inclusiv pe whatsapp, deci nu e o problemă rară

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

El a modificat setarile din whatsap, prietenul tau

| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Este o dată implicită, care apare și la telefoane sau mai știu eu ce dispozitive. Pur și simplu nu și-a modificat niciodată descrierea și a rămas acea dată implicită.