| Girly97 a întrebat:

Vodafone, ce fel de glumă proastă mai este și asta?! De ce ai schimbat denumirea rețelei din "Vodafone RO" în "Meriți ce-i mai bun"? Vrei să îți sperii clienții?! Ați făcut o victimă deja: o colegă de serviciu care a crezut că telefonul ei de serviciu care nu a fost niciodată conectat la Internet și este și pe butoane a fost virusat! Urmează și părinții mei trecuți de 50 ani!
Înțeleg că vă mândriți de rețeaua voastră dar nici măcar nu v-ați anunțat clienții mai ales că cei în vârstă se pot speria și vor avea impresia că telefoanele lor au fost virusate! Nici măcar o postare oficială sau un SMS, ați trecut direct la speriat clienții! Felicitări!

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chill... E marketing că împlinesc 25 ani. Cine spanac sa se sperie de la așa ceva.

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Au procedat la fel si pe perioada pandemiei. Eu sunt obisnuita pentru ca am mai vazut si stiu ca nu se intampla nimic cu telefonul meu.

Bula
| Bula a răspuns:

E cam greu de virusat un telefon cu butoane. tongue

| Girly97 explică (pentru Bula):

Ei bine asta a ajuns sa creda colega mea de serviciu de doar 19 ani, mult ma tanara decat mine care nu stia ce sa faca cand a vazut ca reteaua telefonului de serviciu se numea "Meriti ce-i mai bun". Si telefonul bunicii mele a fost afectat dar culmea, doar telefoanele vechi au fost afectate.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Girly97):

Nu doar telefoanele vechi au fost "afectate". Am auzit că la cele Samsung e mai frecvent. Nu există motiv să te sperii. Nu te va virusa nimeni prin cartela SIM.

| Bula a răspuns (pentru Girly97):

La SMS-uri se poate scrie un "titlu" (text) in campul numarului expeditorului, daca se face la server.
Nu e virus.

| Girly97 explică (pentru literallythesamebruh):

Nu eu sunt cea care se sperie, eu am mai vazut ceva similar in 2020 tot din partea Vodafone. Vorbesc atat despre colega mea de serviciu care s-a speriat cat si de ceilalti clienti mai in varsta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Degeaba scrii acest mesaj aici. Daca doresti sa ai impact trebuie sa le scrii mesaj direct celor de la Vodafone, fie pe pagina de Facebook fie prin email.

https://www.facebook.com/vodafonero

| Frank51 a răspuns:

Ți-au rănit sentimentele așa-i? Oameni foarte răi ăștia de la Vodafone, trebuie pedepsiți.

| Girly97 explică (pentru Frank51):

Nu este vorba de mine, este vorba de clientii Vodafone in varsta care nu sunt cu tehnologia si care cu siguranta nu ar intelege. Colega mea de serviciu care desi are 19 ani, mult mai tanara decat mine credea ca cineva i-a virusat telefonul de serviciu pe butoane.

| Frank51 a răspuns (pentru Girly97):

Ferească Dumnezeu! Aveți grijă să nu faceți infarct. Luați-vă pastilele.

| johnnny123 a răspuns:

Mulțumim pentru feedback! Va trebui însă să-l redirecționăm către compania Vodafone, pentru că aici este TPU.

| Hyperion7 a răspuns:

Îți înțelegem confuzia însă slabe șanse să fie cineva de la Vodafone aici, plus că și dacă ar fi, nu cred că ar interesa :D
Nu e gluma proasta, asta e:
https://www.google.com/......17778.html

| haileewatson a răspuns:

E doar o campanie de marketing.
Fie ca ai 19 sau 50 de ani, nu poti sa fii atat de prostanac incat sa crezi ca textul acela inseamna virusi.