| anonim_4396 a întrebat:

Vreau aplicații pentru telefon la următoarele categorii.
Aplicații pentru sănătate
Aplicații pentru socializare
Aplicații pentru casă
Aplicații lifestyle
Aplicații pentru design
Aplicații pentru editat
Aplicații pentru muzică
Aplicații pentru şcoală
Aplicații pentru cumpărături
Aplicații pentru mâncare

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Pentru socializare> Telegram, Viber (in afara de WhatsApp si FB Mess pe care le cunoaste tot mapamondul)
pentru design > aici trebuie sa specifici mult mai concret ce doresti sa faci. Un Telefon nu e un Workstation. Da exemple de programe din aria PC-urilor, sau descrie exact ce si cum ai dori sa realizezi.

Pentru muzica recomand la orice ora AIMP (e programul folosit si pe PC, si e total free). Pe PC tot foarte bun e foobar2000, au inceput sa il dezvolte si pentru Android, dar mai au de lucru la el, e foarte primitiv momentan.

Pentru scoala, ar fi multe. Cateva zeci de mii cel putin. Si aici trebuie sa precizezi exact si concret ce doresti.
Cunosc programe care rezolva ecuatii de matematica, daca le introduci cu sintaxa potrivita, aplicatii gen memorator de formule la geometrie sau fizica, aplicatii care calculeaza perimetre, arii, volume, (sau inaltimi si apoteme) la majoritatea formelor 2D si corpurilor 3D cunoscute de catre om. Aplicatii care iti reprezinta grafic functii.

Pentru editare video> PowerDirector, Movie Maker Filmmaker, KineMaster, FilmoraGo, AdobePremiereClip

2 răspunsuri:
| Paenalte_Alexandru_1997 a răspuns:

Poti sa cauti pe net cel maibine

| Blogerblu a răspuns:

Is prea multe nu stiu sa raspuns mai derutat XD