| Drragos a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un smartphone, si bugetul imi permite sa imi aleg intre Samsung Galaxy S6500 ( mini 2 - 639 lei) si Samsung Galaxy S5660 ( Gio - 589 lei ). Eu as merge pe Gio, dar astept pareri despre ce telefon are fi bun sa il cumpar si dc. Dau funda desigur.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ar fi mai bun Samsung Galaxy mini 2 S6500. Motivele sunt:
-este Multitouch (GIO nu este)
-are 4 GB memorie interna si 512 MB RAM ( GIO are doar 158 MB si fara RAM)
-filmeaza video la VGA@25fps ( GIO filmeaza la 15fps)
-la format audio are in plus AC3 si FLAC (GIO nu are)
-sistemul de operare este Android OS, v2.3 (Gingerbread), la GIO este Android OS, v2.2 (Froyo)
-procesorul este mai bun - 800 MHz Cortex-A5
Sunt destule motive pentru care sa alegi Samsung Galaxy mini 2 S6500.
Bafta!

4 răspunsuri:
| Paull18 a răspuns:

Salut. mai bine ai opta pentru un Samsung galaxy Y. oricum recomand si Galaxy S6500.

| ArekkusuKage a răspuns:

Exact,datorita faptului ca gio este cu 40% superior lui mini deci iti recomand gyo este foarte stralucitwinking

| Drragos explică:

Acum mi-am cam schimbat parerea... vad ca mini 2 e mai bun cam la tot decat gio ....insa mai astept pareri! in special de la cei ce au unu din aceste telefoane