| Mara6392 a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr un telefon nou. Am auzit de flip.ro că vând telefoane second-hand la un preț mai ok. M-am uitat pe site și din câte am văzut au preturi mai mici decât la media galaxy, eMAG sau pe alte site-uri unde se vând telefone. Dacă ați cumpărat telefoane de acolo cum vi s-au părut? Adică merg bine pentru telefoane second-hand?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca e second hand nu e nou.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu trebuie să cumperi telefon second-hand. Ar trebui să cumperi un telefon nou.

| KovacsB a răspuns:

Depinde ce noroc ai.

| Sekim a răspuns:

Am cateva cunostinte care au cumparat telefoane de pe acel site si au intampinat probleme la nici 3 luni de utilizare. Un exemplu este un Iphone 14 Pro. Aceasta cunostinta a optat pentru a i se schimba si bateria telefonului pentru siguranta, iar dupa 2 luni s-a stricat. Cand a dus telefonul intr-un service a realizat ca bateria nu era originala. Daca ignoram multele probleme care apar cu telefoanele, tot nu merita, deoarece preturile sunt exagerate. Daca chiar vrei sa iti cumperi un telefon in stare buna ori cauti ceva sigilat, ori te duci la un amanet. Spor

| DonMoldo a răspuns:

Site-ul este de încredere, îți primești produsele în timp util, au prețuri chiar ok, ei verifica telefoanele inainte de a le vinde pe langa iti mai dau si garantie

| Sjhxjcks a răspuns:

Sunt foarte calitative telefoanele de le flip
Acestea au un pret redus, sunt potrivite pentru oricine.
Sunt verificate inainte de a fi vandute, plus de asta pot fi returnate dacă nu îți place ceva la el.
Telefoanele de pe flip Sunt o alternative bună, in caz ca nu vrei să cumperi un telefon nou

| Ishq a răspuns:

Da. Am achiziționat eu pentru soțul meu și este ok. Telefonul vine în cutie originală. Și tata a cumpărat de pe Flip.ro un telefon foarte bun.