| Tadotaki a întrebat:

A 5 intrebare`!:
"Scoala-i un lucru indraznet,
Pentru ea trebuie sa fii istet.
E mare sau mica,
Depinde cum a fost cladita.
Dar conteaza ce-i in ea,
Pentru a-ti croi viata.

Profesori si invatatori,
Ei ne invata lucruri noi.
Unii spun ca-i o prostie,
Oare chiar asa sa fie?"

Pentru mine şcoala este...
Cel mai convingator raspuns va primi o funda si un vot inteligent! Cei care sunt pe locul 2 vor primi un vot inteligent! Multumesc si succes!

Răspuns Câştigător
| Lorena_9308 a răspuns:

Scoala este activitatea tuturor copiilor isteti. scoala ne caluzeste pasii, ne indruma pentru a avea un viitor ...pentru unii e doar o obligatie, insa pentru altii e o placere...eu consider ca scoala e o a 2 casa, unde iti petreci jumatate din timpul tau in fiecare zi, insa e minunata, anii de scoala sunt cei mai frumosi ani, colegii sunt cei mai bunii prieteni iar atuncii cand rostesti cuvantul scoala iti vin in minte cele mai placute amintiri

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Viorellilo07 a răspuns:

Ca o zana din poveste
Uneori plictisitoare
Asta-i raspunsul cel mai tare

fundalaughing?

| robibas a răspuns:

Ai dreptate asa e scoala dar este si o parte si mai buna ca iti faci multi prientei dar acolo faci lucruri care iti vor folosi in viata asa ca scoala este un loc foarte bun

| Adrianuta a răspuns:

Pentru mine şcoala este [ o imbogatire a vocabularului si un loc care te pregateste pentru viata ]!

Asta e parerea mea, acum tu decizi!

Succes!

| EllaGirl97 a răspuns:

Viata ce-adintai

| Tadotaki explică:

Felicitării Lorena!

| Niros19 a răspuns:

Este iadul meulaughing
In care ma duc mereu
Aoleu ce scoala rea laughing
Nu mai rezist in ea rolling on the floor

| dEaaax a răspuns:

Pentru mine scoala este. locul in care ma duc de placere sincera sa fiu desi multi vor crede ca`s cu capul. big grin.
Din punctul meu de vedere nu conteaza unde inveti pentru ca daca vrei sa inveti ceva poti invata oriunde. Ca si exemplu as vrea sa va spun ca la liceele cu renume intra doar copii de bani gata sau doar cei cu niste medii colosale si acolo nu se invata nimic.
Oricum scoala are 10 clase obligatorii. cine vrea sa aiba o cultura generala cat de cat complexa se duce in continuare, iar cine nu. e treaba lui ce va face pe viitor.
So. scoala e utila in viata. pentru ca nu stim ce vremuri o sa ne astepte si unde o sa ajungem. Nici ca maturator de strada nu te mai angajeaza fara 10 clase. iar la pretentiile noastre ar trebui macar sa ne ducem la scoala. si sa stam acolo`n banca pentru ca din ce predau profii 5% tot tii minte si te ajuta in viitor.
Bafta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine scoala este, doar taramul de poveste, plin de zane si de zmei, feti frumosi si calusei, timp ce nu pot sa-l mai uit, timpul primului sarut, timpul micului condei, si-anvatei note 3.este locul de formare, al meu cand voi fi mai mare, urmat fiind de mititei, clasantai, ca niste zmei.