| Amidepsi a întrebat:

A auzit cineva de ploaia de stele din noaptea asta?

8 răspunsuri:
| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Da, am auzit. Sper sa nu fie innorat ca sa le pot vedea. love struck

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Http://www.ziare.com/articole/ploaie+meteoriti+2012

Au loc in mai multe nopti, stiu ca trebuie sa stai intr-un loc intunecat, fara nici o sursa de lumina in apropiere si sa te uiti la cer pentru a putea observa acea "ploaie".

| emmyl a răspuns:

Da. Pregătiți lista de dorințe, cât mai lungă, că sigur vor fi. Sperăm să fie cer senin!

http://science.hotnews.ro/......august.htm

| mabuhay a răspuns:

Abia astept

| irbis a răspuns:

Da, am auzit acum de la tine.

| H3ADsHoT a răspuns:

Da a fost aseara din maramures s-a vazut bine pe la 2 noaptea, a fost senin si va fi si in seara aceasta. abia astept

| Prettygirl99 a răspuns:

Da am auzit, aseara am vazut 2... day dreamingwinking

| OmulSec a răspuns:

Pff... nu e ploaie de stele. E maximul curentului Perseide. Daca ai cer senin ia-ti un sac de dormit si iesi afara. E foarte frumoas de urmarit meteorii, eu am facut-o. Puteai sa-ma intrebi pe mine direct mai devreme ca ti-as fi raspuns, asa am vazut intrebarea ta mai tarziu.:-> Oricum poti sa faci asta si acum, chiar daca e trecut de maxim, curentul exte activ pana pe 24 august. Cer senin!winkingbig grin