| Miha a întrebat:

Acum ca vine vara am si eu nevoie d cativa banuti cum dej le cer mereu parintilor mei, as vrea sa le demonstrez ca pot sa-mi fac singura rost d banihappy
deci ce imi recomandati?(am 13 ani, stiu stiu nu prea am cum sa lucrez, dar am auzit ca pot imparti pliante, vreun locul unde ma pot "inscrie" strd, cartier, etc, app imi plac copii si as fi dispusa sa fiu si bona dar dati-mi un loc unde as putea vb sa vad daca ma angajeaza)
mersi:*

Răspuns Câştigător
| Nicolelenaa a răspuns:

Si eu am 13 ani si am vrut sa strang banii mei. asa ca m-am facut reprezentant la o firma de cosmetice online(pe numele mamei mele)
eu comand online cataloage, strang comenzi de la anumite persoane le pun pe site si le primesc in cateva zile
trebuie doar sa gasesti firma care ti se potriveste ( avon, oriflame, infinity, metropolitans etc.)
trebuie sa inveti bine cum se procede3aza si apoi poti sa incepi
eu iti recomand metropolitans deoarece acolo poti castiga bani nu doar produse
mai intai roaga un adult sa te ajute sa intelegi mai bine
apropo la inscrierea pe site iti va trebui un cod(al reprezentantului care te-a recomandat. nu pot sa iti dau codul meu dar ca sa faci rost de unul intra pe google si scrii "reprezentanti metropolitans" si acolo gasesti multe coduri

sper sa iti fie de folos ideea mea tongue :X :*

6 răspunsuri:
| ELD a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 16 ani pentru a te "angaja"tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa fii buna mea si eu am 13 ani.Te platesc in altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa fii buna mea si eu am 13 ani. Te platesc in altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bona la 13 ani e prea devreme la tara acolo pe camp te ia la lucru inca esti mica pentru munca mai stai pana la 16 ani si atunci gasesti ceva mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa fii bona mea si eu am 13 ani.Te platesc in altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa fii bona mea si eu am 13 ani. Te platesc in altceva!