| syjey a întrebat:

Acum ceva timp am gasit un cercel de aur.Intrebare e urmatoarea daca ma duc cu el la amanet imi vor da contravaloarea lui in bani chiar daca nu are perechea?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-o sa-ti dea contravaloarea lui, casele de amanet doar imprumuta bani contra garantii in obiecte. Daca o sa primesti cca 50% din valoarea lui sa fii multumit. Iti mai reamintesc ca nepredarea bunului gasit, la proprietar ori politie, in termen de maximum 10 zile de la gasire, constituie infractiune. Numai bine!

| deejayoo a răspuns:

Nu conteaza. trebuie doar sa fie ceva veritabil(ca un cercel de aur).nu conteaza ca nu are pereche.thumbs up

| AlexandraSSC a răspuns:

Da