| lolita24 a întrebat:

Ai fost vreodata deochiat sau ai simtit ca ai deochiat pe cineva?
Ce trebuie sa faci daca esti deochiat?
Ai fost martor la descantece care au facut sa treaca starea de rau a celui care a fost descantat?

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu exista asa ceva!

| ツDiana a răspuns:

Da, pai trebuie sa ii descanti cu 10 chibrite, adica numarand de la (10 pana la 0 ) aprinse unul de la altul, intr-o cana cu apa din care i se da sa bea de trei ori, apoi se face cruce cu degetul umezit in acea apa la inima, la incheieturile mainii si pe frunte, si se stropeste apoi de trei ori putin cu degetele din apa din cana.