| XCoryZ a întrebat:

Am 12 ani, la inaltime 1.53 si la kilograme 41. Mama zice ca sunt subponderala, adica prea slaba. Voi ce ziceti?

9 răspunsuri:
| Pământul a răspuns:

Puţin slăbuţă, da, dar la vârsta ta nu e ceva anormal.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Nu,esti okay.
eu am 1.70 si 45 kg, eu sunt un exemplu de om subponderal happy

| wforweirdo a răspuns:

Sunt mai înaltă decât tine şi am 42 de kilograme. Dacă tu eşti subponderală, atunci eu ce sunt?!

| HolyDiver a răspuns:

E foarte ok pentru varsta si inaltimea ta. Poti sa-i spui mamei tale foarte frumos ca ai un metabolism diferit de al ei(fiecare om are metabolismul lui), care te face sa ai nevoie de mai putina mancare, si totusi iti este suficienta ( adica nu mori de foame pentru ca vrei tu sa fi slabawinking )

| Ana01_6575 a răspuns:

Eu am 11 ani si am 40 de kilograme.Eu zic ca esti destul de bine! Nici sa nu te ingrasi dar nici sa nu slabesti ramai la 41 de kilograme ca este cel mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru virsta si inaltimea ta este foarte bine. Cineva spunea cm=kg. NU! Categoric. Grosso modo, pentru femei e cm-10=kg dar e o formula mai complicata. Depinde de: sex, virsta (cum ar fi ca la 14 ani si 1, 75 sa ai 75 kg?), masa osoasa (foarte important; unii au oase mari, altii subtiri) si inca multe altele. Tu sa fii sanatoasa!

Răspuns utilizator avertizat
| SMarius a răspuns:

Pare ca stai bine...nu esti slaba laughing

| Teo999 a răspuns:

Cred ca greutatea ta e perfecta. Se spune ca greutatea trebuie sa fie egala cu centimetrii de dupa 1 (ex: 1.40 m; 30 kg). Deci esti pe aproape :*