| AnnaAnax a întrebat:

Am 17 ani jumate si nu am avut niciodata un iubit. Sunt o fire timida, mai rusinoasa de felul meu in preajma baietilor dar in rest cu fetele sunt ok. Mi-au placut baieti dar ei nu m-au placut pe mine, nu eram de ei. Toate prietenele, colegele au relatii serioase, de lunga durata iar eu forever alone. Mi-e rusine sa spun ca nu am avut niciodata un iubit. Chiar asa urata sunt? straight face Ma gandesc ca altele la 13-14 ani nu mai sunt virgine iar eu n-am avut un amarat de iubit oh go on Ce viata fericita au unii.

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu e greu sa-ti faci un iubit, vad baieti de mana cu fete cu care eu, ca fata, n-as iesi pe strada.Nici eu n-am avut pana acum(tot 17 am) dar pentru ca nu am vrut eu, pentru ca oferte am big grin. Sunt sigura ca si tu ai cereri, dar poate esti si mai pretentioasa si cand ti se pune pata pe un baiat il vrei doar pe acela.Pe mine,de exemplu,ma atrag baietii care par inaccesibili, dar odata ce primesc de la ei un zambet, o vorba, un likebig grin, imi cam scade interesul laughing La tine cum e?

| RyanAllen a răspuns:

Nu trebuie sa fii trista, probabil tu esti mai decenta decat alte fete, si nu cazi atat de usor, ci astepti poate un baiat care sa te iubeasca si sa te aprecieze exact asa cum esti tu, timida. Putine fete in ziua de azi sunt asa, din pacate.

| Kappone a răspuns:

Buna.Se pare ca suntem in aceiasi situatie amandoi.La 15 ani am avut prima relatie cu o fata de 14 ani.La varsta aia nu prea aveam habar ce si cu, dar acum, odata cu dezvoltarea am priceput cum sta treaba.Problema,la mine, sunt kg-le in plus...La tine nu stiu care poate fi problema.Baietilor le plac fetele aranjate,foarte atente la felul in care arata(sa nu crezi altceva, te rog). Incearca sa te bagi in seama cu baietii, daca te resping. puneti prietenele, colegele sa-l intrebe pe acel baiat ce nu i-a placut la tine, sau intreba-l tu.Pe langa kg-le in plus la mine problema fatala e timiditatea.Dar nu ma grabesc, decat 10-15 relatii de scurta durata, mai bine una pentru toata viata.In privinta timiditatii..incearca sa stai mai mult cu prietenele prin preajma baietilor,iesi in club cu ele,in parc, in locuri aglomerate, populate. Sper ca te-am ajutat. Daca esti din Galati, lasa-mi facebook-ul tau printr-un mesaj privat, te rog.