| GeorgianaDragus a întrebat:

Am aflat ca prietena mea cea mai buna ma vorbeste pe la spate.
Cum sa actionez inteligent?
Daca ii spun ce am aflat va nega...

Răspuns Câştigător
| Claudiu2011 a răspuns:

Te indepartezi de ea bineinteles.e cea mai buna varianta.o ignori si iti cauti alta prietena.cand vrea ceva ii spui ca nu ai timp ca esti ocupata.pana o elimini din viata ta.

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Sa o ignori de acum incolo, o sa se simta cu musca pe caciula singura. Sau o poti pune fata-n fata cu cel/cea care ti-a zis...

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Phai... trebuie sa te comporti ca si cum n'ai banui nimic' prima data. ii spui:,, sall.cmf? esti ca? ca nu stiu' cum da am auzit la cateva pers. tot felul de secrete de ale mele, si nu imi dau seama de unde.in jurnal nu au ajuns(daca' ai jurnal) si doa uh imi stii secretele, si tot ce fac eu"
apoi ii spui daca' nu cumva stie ea de undeva de la cineva ca o pers a spus despre tine.vb casi cum n'ai stii ca ea este barfitoarea, si atnci se va simtii prost fata de tine daca' te vei comporta cu ea ca si cu o sora sau bff, si iti va spune
si eu am patit ceva asemanator, dar stiin ca e ea am spus ca oricine ar fi nu i'as face nimic' rau.si ca vreau doar sa stiu daca' are ceva impotriva mea sau o deranjez.
in cateva zile s-a simtit prost si a recunoscut in fata mea.
SUCCES :*

| sssarah a răspuns:

Cel mai bine si corect e sa-i spui... Spune-i ca o ierti, dar sa nu se mai intample si nu are rost sa nege...Dar daca esti sigura ca zvonul e adevarat, daca mai ai indoieli asteapta sa fi 100% sigura.

| viky_2470 a răspuns:

Ii vei spune ca ai aflat de la o persoanaca ca te vb pe la spate si daca ea va nega atunci ii vei spune ca o pui fata cu persoana care ti-a spus daca va nega iar atunci chiar trebuie sa o pui fata

| Dey_1617 a răspuns:

Buna.uite eu iti propun sa o intrebi mai intai daca e adv si daca neaga spune ca o dai fata in fata cu celelalte persoane de la care stii. Si hai sa iti mai spun sa nu fii rea,sa fii buna,si daca stii secrete despre ea sa nu le spui chiar daca ea o sa le spuna pe cele care le stie despre tine, tu sa nu o barfesti chiar daca ea face asa, invata sa ierti chiar si atunci cand nu trebuie.Eu iti spun sa ii mai dai o sansa daca ea iti promite ca nu o sa mai faca. Fii buna, ca cineva de acolo sus vede. Iart`o:*si daca va mai face asta spune`i ca nu are nimic daca te-a barfit, sa ramai prietena cu ea doar ca nu ii mai spui nimic. Nu fi dusmanoasa si nu purta ura fata de ea. Arata ca esti altfel:*
Sper ca te-am ajutat si sper sa iei in serios ce ti-am spus.
Funda?

| deyux_7324 a răspuns:

Fii prietena cu ea in continuare si va trebui sa o incerci. sa vezi daca e adevarat ii spui ca ai aflat de la o persoana ca cineva te barfeste pe la spate. si daca vezi ca nu-ti spune nimic inseamna ca ea te vb pe la spatetonguetongue sper sa ajute