| alinaaa22 a întrebat:

Am avut pe buza de sus un cos (nu e herpes) si acum mi s-a facut ca o coaja nu stiti cum as putea sa fac sa cada mai repede?

Răspuns Câştigător
| Valy4567 a răspuns:

In niciun caz sa nu o rupi! Da-ti cu o alifie, pasta de dinti ca sa se usuce, sau o poti lasa sa cada singura.

| alinaaa22 explică (pentru Valy4567):

Cat sa tin pasta?

| Valy4567 a răspuns (pentru alinaaa22):

10-15 minute

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică pe ea tinctură de propolis.
Pa, pa.

| Finetti1313 a răspuns:

Si eu am avut o problema cu cosurile. Daca acum e coaja incearca crema de galbenele sau tetraciclina. Cu astea sigur o sa treaca repedewinking Eu am mai avut un spray de la farmacie pe care l-am folosit cand a fost nevoie. Sper ca te-am ajutat. funda? puppy dog eyes

| Bella99 a răspuns:

Mda. As recomanda si eu mai mult Propoliusul, Din motivul ca el distruge perfect cosurile uscind orice. Daca nu ai poti sa aplici niste alcool cu un procentaj extrem de mare.Insa daca nici asta nu ajuta poti sa apelezi la pasta de dinti sau insasi la sarea de bucatarie. Sper ca am ajutat)
Funda?big grin