| MrWrestleMania a întrebat:

Am calculatorul tocmai din 2005. La vremea lui era foarte bun, dar acum cu tehnologia asta... Are RAM 512mb, procesorul AMD Sempron(TM) 3000+, 1.81Ghz, Windows XP Professional version 2002. Nu vreau sa imi iau un calculator nou nout. As vrea sa imi schimb doar ramul (sa pun unu de 2gb ca e destul de bun si destul de ieftin) si placa video cred ca e buna. Stiu ca e NVidia de aia mai veche. Dar e buna. E destul sa schimb ramul cu unu de 2gb ca sa mearga Call Of Duty Modern warfare 3 si GTA 4?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca PC-ul tau este din 2005 categoric nu o sa iti mearga jocurile noi ca GTA4 SI COD MW3.Ca sa iti mearga cat de cat ai nevoie si de o placa video.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Nu o sa mearga bine, pune niste bani deoparte si pune 4 gb,si ia o placa video,speciala pentru aceste jocuri,du-te la magazin si intreaba,e cea mai buna optiune, poti cauta si un second hand, sunt scumpe unele si la pret mic.

| rossi46 a răspuns:

O fi 2 GB RAM bun si ieftin dar din pacate pentru tine, astia buni si ieftini sunt DDR2, DDR3 iar tie cu siguranta iti trebuie DDR1. Aici se schimba problema ca astia nu mai sunt buni si ieftini (sare de 100 RON memoria de 1 GB) si nici nu stiu in ce masura mai sunt usor de gasit in magazine. Oricum nu stiu daca exista memorie DDR1 de 2 GB dar si daca exista, te sfatuiesc mai bine sa-ti iei 2 placute de 1 GB ca functioneaza mai bine in dual channel. Apoi, urmatoarea ta mare problema este procesorul care este depasit. Iti trebuie minim dual core de 2 Ghz. Daca schimbi procesorul atunci va trebui sa schimbi si placa de baza ca cele noi nu mai sunt compatibile cu vechea ta placa. Una peste alta e incurcatura mare. Apoi placa video, oricat de Nvidia e ea, tot nu cred ca are minim 1 GB memorie necesar pentru joul asta. Practic ar trebui sa schimbi tot calculatorul. S-ar putea totusi ca GTA 4 sa-ti mearga dar ma indoiesc ca-ti va merge cat de cat decent ca sa nu te umple de nervi. Daca poti, incearca sa iti schimbi calculatorul. Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| rossi46 a răspuns (pentru megamind03):

Da mai frate...te rog din suflet sa ma scuzi ca exist si ca am indraznit sa nu mor la nastere! Cand am vazut intrebarea, nimeni nu daduse vreun raspuns la ea. Probabil in timp ce eu scriam, altii printre care si tu, au raspuns la aceasta intrebare. Nu am vrut sa te fac sa te simti plagiat. I-am explicat baiatului cat mai pe intelesul lui de ce nu ii merge!

Răspuns utilizator avertizat
| rossi46 a răspuns (pentru megamind03):

N-am de ce sa-mi schimb PC-ul doar ca ai dat tu click pe "Publica raspunsul" mai repede ca mine. Te superi pe mine ca mi-am dat si eu cu parerea?

Răspuns utilizator avertizat
| rossi46 a răspuns (pentru megamind03):

Dupa cum vezi, cam toate raspunsurile au aceeasi idee. Nu e vorba ca nu am citit raspunsurile, problema e ca nu era niciun raspuns. Fiind multi utilizatori aici, cel mai probabil toti am scris in acelasi timp si le-am publicat la diferenta de secunde. Nu cred ca s-a luat nimeni dupa nimeni.

| MrWrestleMania explică:

Da va multumesc mult tuturor. O sa imi iau gandul de a schimba ceva la PC-ul meu deoarece mi-am luat telefon (sgs II) pe care nici nu stiu de ce l-am luat. Vroiam doar sa am si eu un telefon tare.Si totusi tin atat de mult la el, incat le spun doar unora ca il am. Deci va multumesc inca o data. happy Bafta incontinuare big grin

Răspuns utilizator avertizat
| MrWrestleMania explică (pentru megamind03):

Pai asta e... ca de abia l-am cumparat. Si nu vreau sa il vand. Zice tata ca arunc cu banii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 3GB RAM sa mearga gta4, si cel putin 2. 3ghz. Call of Duty iti va merge cu 2 GB dar mai greu. Eu zic sa iti iei si placa video si un procesor mai bun sa joci decent.

| Mephisto666 a răspuns:

Cd ddr ai?
si cauta pe net cernite minime sistem CODMW 3 sau GTA4