| anonim_4396 a întrebat:

Am campionat de fotbal la scoala si nu stiu ce sa fac sa ma bage in teren colegii adica sunt bun la fotbal dar mai sunt 2, 3 colegi care trag ca disperatii de la 30 m si sigur pe ei o sa-i bage chiar daca trag de la distanta ...Trebuie sa ies afara in fata blocului? Sa ma antrenez? PLS... FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Daca esti bun te vor baga, daca nu sanatate! Si eu trag "ca disperatu' " de la 30 m, si mereu nimeresc poarta, si de aceea mereu am loc in echipa baietilor! Indiferent ca au inceput sa joace sau nu! Mai am un coleg, poreclit Trenul, pentru. ca loveste tot ce sta in cale. Cand suteaza, el nu se gandeste sa loveasca mingea, doar sa exercite actiunea de sutare, si loveste in tot ce prinde, minge, picior, stomac!

Ca sa te bage si pe tine, fa ceva spectaculos! Suteaza si tu de la departare, fa'ti echipa cu aia mai prosti, si arata'le ca tu esti ala bunu', trick-uri din astea!

4 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

Daca nu ai demonstrat ca te pricepi, atunci cand ai avut ocazia, acum iti va fi mai greu sa prinzi echipa.
Asa am patit si eu in primul an de liceu, nu ma cunostea nimeni, nu stiau cum joc si ma dadeau afara mereubig grin, asta pana cand am prins un meci "intre noi" si am sarit direct la echipa scolii, unde am fost "capitan" pana la sfarsitul liceului...
Poti vb cu baietii sa te bage si pe tine 10 minute, poate ai ocazia sa le demonstrezi ca te pricepi.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E usor sa joci in echipa scolii... dar trebuie sa ai si talent. altfel ...nexam. eu joc in divizia C. la 18 ani. si acolo e greu de prins echipa! la scoala si eu. eram capitan. toti anii de liceu. inclusiv Clasa a IX - a. Bafta!

Zile sa te bage si poate mere