| Razvan03Andrei a întrebat:

Am de desenat un peisaj(la alegere) cu urmatoarele culori:
Trebuie sa alegem ce culoare vrem si sa realizam desenul amestecat alb, negru, gri si complementarea >lui(rosu---verde si celalalte)...

Ma puneti ajuta, va rog frumos?
Spuneti-mi cateva idei de peisaj, sau cum l-as putea face...

Răspuns Câştigător
| Roberta99 a răspuns:

Şi nouă ne-a dat să facem desenul asta pentru azi happy daca vrei lasa-mi id şi îţi arat pozaa!

2 răspunsuri:
| Razvan03Andrei explică:

Scuza-ma candygirl7, dar nu prea ai inteles...
Trebuie sa amestec culorile!

| candygirl7 a răspuns:

De exemplu daca folosesti albastru poti desena un peisaj cu marea sau cu un lac (cu albastru), cerul deasupra si de jurimprejur niste munti cu albastru inchis. Daca folosesti alb poti face un peisaj de iarna cu mai multe nuante de alb. Poti face un peisaj de toamna cu rosu,portocaliu, maro. Fa un peisaj cu un rasarit de soare, care rasare din mare si fa marea cu o tenta portocalie. Daca vrei poti sa faci un peisaj de noapte cu negru si gri, de exemplu o padure... Sper ca te-am ajutat, FUNAAA?