| Anonimus100 a întrebat:

Am de gand zilele astea sa ma duc cu cativa prieteni la patinoar. Nu am mai patinat niciodata si nici nu stiu sa merg pe role. laughing
Credeti ca am vreo sansa sa invat? La voi cum a fost prima oara? Mi-e sa nu ma fac de ras, sa stau singur pe margine pentru ca nu ma voi descurca.Sa ma mai duc? laughing
Ofer funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| dimdem a răspuns:

Candva, toti au fost incepatori. Consider ca ar trebui sa mergi, daca ei par dispusi sa te invete. Singurul motiv pentru care ai putea sa ajungi sa ramai pe margine, singur este daca ei te lasa singur pe margine. Daca crezi ca nu sunt genul rabdator, care ar putea sa se distreze si invatandu-te pe tine ce trebuie sa faci, atunci intreaba-i ca sa te asiguri si daca nu par sa aiba chef de tine, nu merge. E pacat totusi sa ratezi ocazia asta daca ei par dispusi sa te invete si pe tine. Va fi distractiv daca nu te lasa balta. happy Tu singur oricum nu ai cum sa te 'faci de ras', pentru ca, asa cum am mai spus, toti trebuie sa inceapa de undeva.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Da....totul are un inceput. Toti am invatat. Trebuie sa.ti doresti si sa ai incredere in tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este foarte greu sa mergi cu rolele. Am invatat mai repede sa merg cu rolele decât cu bicicleta. Totul tine de echilibru.

| RaduTN a răspuns:

Asa am patit si eu, m-am dus la patinoar si nici pe role nu stiam sa ma dau, mi-am laut cateva cazaturi laughing dar am invatat dupa cateva minute bune. Eu zic ca merita sa te duci, nu risti, nu castigi.

Bft