| Alexxandra2000 a întrebat:

Am fost cazată la un hotel in Belgia si un tip vroia să vorbeasca cu mine dar nu l-am bagat in seamă. Problema este ca s-a dus la recepţionist cu tupeu şi l-a intrebat ceva şi omul i-a citit cu voce tare numele si prenumele meu. M-am panicat deoarece nu stiu cine era acel tip. Cand un om lucreaza ca receptionisit la hotel are voie sa spună numele si prenumele din paşaportul cuiva? Mi s-a parut foarte ciudat.E prima oară cand pațesc asta

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu l-ai intrebat pe cel de la receptie?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca nu are voie sa spuna datele clientilor din hotel decat autoritatilor

| gabicoo a răspuns:

Poate era de la poliție, de la imigrări, de la serviciile secrete ale Belgiei și atunci avea voie.

Dacă era la agățat sau vreun traficant - atunci recepționerul nu avea voie. Mergi și întreabă la recepție despre ce este vorba sau pe șeful celui de la recepție.

| ioana748 a răspuns:

Poate era patronul happy

| Cipi1212 a răspuns:

Nu cred că este corect.

| Dragobeta a răspuns:

De ce nu ai intrebat RECEPTIONERUL (nu receptionist) cine era individul si de ce i-a dat datele tale? Nu are voie sa faca asta decat politiei.

| Cristiiiiiiuy a răspuns:

Nu are voie să facă acest lucru. Îl poți intimida cu poliția dacă vezi ceva suspect sau suni direct la ei. Nu are voie nimeni să divulge datele tale.