| Ady_3821 a întrebat:

Am instalat "windows vista" si am instalat drivere tot, dar nu pot sa joc "counter strike" sau "esf". Cand intru in aceste jocuri se vede taiat, cu dungi de mai multe culori, deci naspa. CE SA FAC? Ajutati-ma! Funda

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

OpenGL este problema
Intri in CounterStrike, la options, video si alegi D3D dai apply si ok.

3 răspunsuri:
| BoierBibescu a răspuns:

Poate nu ai instalat driverele corecte. ai dat un restart la pc dupa ce le-ai instalat?

| Dannyjj a răspuns:

OpenGL si softwaremode consuma mai multe resurse(de doua ori mai multe) decat D3D deci este si bine sa il ai pus pe D3D pentru ca vei avea si pingul si lagul scazut.

| raine a răspuns:

Incearca sa schimbi rezolutia de la option
poate nu suporta nici placa video prea bine