| OmuFoarfeca a întrebat:

Am intrat la protectia mediului dar habar n-am ce materii se fac si la ce se da bacul ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| daniellle a răspuns:

Te pot ajuta eu.
Se fac: română, matematică, fizică, chimie, biologie, franceză, engleză, istorie. geografie, religie, educaţie fizică, T.I.C., M1 (Ecologie), M2 (Investigarea speciilor), M3 (Fenomene de risc), M4 (Hazarde naturale).
Iar la bac se dă: română, matematică, o limbă străină şi o materie la alegere dintre: fizic, chimie, biologie şi M-uri. happy