| XAdeX a întrebat:

Am microsoft office 2003 dar de curand mi-am instalat si 2007.Toate fisierele mele de pana acum au fost facute in 2003 dar de cand am instalat 2007 imi apar cu terminatia.docx. Daca nu imi va mai merge 2007 toate fisierele mele se vor deschide cu 2003?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Word 2003 nu poate deschide fisierele cu extensia. docx facute in Word 2007. Este foarte simplu, atunci cand salvezi documentul in W. 2007 il salvezi cu extensia.doc (de la Save as type) si atunci le va deschide si W. 2003. Numai bine!

| AdiSR a răspuns:

Office 2007 îţi va deschide fişierele făcute în office2003. Dacă vrei să renunţi la 2007 să treci la 2003 nu-ţi mai salva documentele în. xdoc când lucrezi cu 2007

| akka4 a răspuns:

Cauta convertor doc to docx si se vor deschide fara problema in 2007. aceeasi problema am avut-o si eu

| XAdeX explică:

Eu vreau sa se deschida in 2003...sa nu trebuiasca sa dau save as 97-2003 la toate pentru ca am 50 de fisiere word