| D[:x] a întrebat:

Am nevoie de niste citate pentru pozele de pe hi5, dar sa nu fie luate de pe net ceva mai originale. Multumesc

Răspuns Câştigător
| T a răspuns:

Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde. n vant? Cate zile voi trai cu tine. n gand?

Le pui conditii la toti care te vor : Uita. te dar nu atinge! Si uite asa tu ii omori

In timp ce maicata e linistita, tu esti la plaja mult prea ametita! love struck. laughing
E greu sa plangi acolo unde radeai odata. Sa vezi cum fericirea in lacrimi e scaldata. E greu sa uiti sarutul ce inca il mai doresti. E greu sa uiti un nume, ce inca il mai rostesti.
Azi unicate, maine copiatee. De toata lumea invidiate!
Parea asa interesat, interesant. Da poate are deja pe cineva si e legat. sau poate a fost doar o chestie de moment. si a vazut pe alta cu ceva mai evident
Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea. Nici macar EL, care putem sa JUR ca ma iubea!
Cause never is right time, right time to say goodbye

6 răspunsuri:
| MoreTime a răspuns:

Daca ai vazut o fotografie in care nu zambesc, trebuie sa realizezi ca viata mea nu e doar o poza, este un intreg film cu clisee total diferite.

Zambind vei trai, traind vei fi fericit, fiind fericit vei face pe altii fericiti, fiind fericiti vor paraliza, paralizand vor muri, murind vei merge la inmormantare, mergand la inmormantare vei manca coliva, mancand coliva o sa inghiti si cianura, inghitind cianura vei muri, murind vor manca si altii coliva, mancand si ei coliva vor muri, etc etc etc.
ASA CA... ZAMBESTE! devil

Firul vietii este asemeni cablului de la televizor, este lung, uneori mai e calcat de catre cineva, alteori. mai e taiat cu drujba cand vor parintii sa iti faci temele...
Constatare: Viata este frumoasa daca stii cum sa o traiesti, daca intreci masura vei avea de suferit...big grin

Casca gura cand ploua, apa vine din ceruri...big grin (asta n-are legatura cu niciun comentariu de hi5laughing da nu stiu ce mi-a venit sa o scriu)

Mancati Colgate, veti avea intestine albe si stralucitoare! (oups.big grin)

Asta e tot ce mi-a trecut prin mintebig grin Sper sa iti fie de folos... Macar unalaughing

| larrii a răspuns:

Poti privi dar nu poti atinge smug laughing)

| SRJ a răspuns:

Buna,

nici daca ti le dam noi, originale nu sunt. Sfatul meu este sa incerci sa dai viata unor citate care te reprezinta, chiar daca la inceput nu o sa se ridice la nivelul lui Blaga Lucian.

| Foarfeca a răspuns:

A iubi e minunat
A a vea pe cine este bine
Dar nu spune iubit,
Oricarui tampit (am gasit-o intr-un caiet)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt eu:tot timpul zambitoare, dar nu incerca sa ma faci sa plang

| andreyutta a răspuns:

Sunt la un soare, fara nori,
Ca niste nori, fara soare,
Dar ce pacat, ca inima ta
Be pentru alt cineva... te iubesc iulian