| Luzu a întrebat:

Am nevoie de niste idei cool pentru Halloween...sa fie infricosatoare.

Răspuns Câştigător
| AmaliaGabrielaStyles a răspuns:

Depinde ce vrei pentru costum sau pentru decorat ori pentru mancare. In fine iti voi spune pentru toate trei:
-Pentru decorat : -poti cumpara paianjeni falsi;
-poti pune lumanari, in loc sa aprinzi lumina;
- daca ai cum iti poti pune la intrare un fel de schelete;
- daca ai jucarii care nu iti mai plac sau te-ai plictisit de ele le poti scoate un ochi sau sa le decorezi ca si cum ar fi animale mutante;
- poti pune o muzica de suspans;
- poti bine inteles sa faci ghirlende mov sau portocaliu din hartie creponata si sa o agati de alungul camerei;
- poti face desene ale tale sau sa cumperi postere cu fantome sau cu chestii care pe tine te-ar speria;
- poti sa faci si niste dovlecei cu o lumanare in interior.
Pentru costum: - Ar trebui sa oftezi pentru culori inchise cum ar fi negru, mov poti pune si un portocaliu;
-poti pune o palarie sau ceva o caciula mai ciudata;
- un machiaj mai abstract;
- niste pantofi cu toc mai jos;
- un dres negru;
- unghiile cu negru sau mov si cu un midel abstract pe ele;
Pentru mancare : -poti face niste mezeluri cu salami ( salam de cal ) pentru ca e mai rosu... mai poti pune niste varza rosie, oua fierte taiate in doua si decorate ca un paianjen, frigarui cu rosii carne, de porc, gogosari rosii;
- pentru felul I poti pune un fel de pui la rotisor cu sos rosu de tomate (picant sau dulce) cum vrei;
- Felul 2 daca vrei poti face o ciorba sau supa de doveac;
- felul 3 poti pune prajiturele sau briose cu diverse modele;
- ca bautura poti pune suc de struguri sau punch de capsiuni.

Sper ca te-am ajutat... happy