| Haydee a întrebat:

Am nevoie de o sugestie...trebuie sa fac un desen...despre clima, incalzire globala...asa ceva.big grin
De obicei am o imaginatie bogata dar azi sunt in pana...
Voi la ce va ganditi cand cititi titlul "Lumea mea, clima noastra"?

Răspuns Câştigător
| soseta ucigasa a răspuns:

Moartea tinand in brate Pamantul inconjurat de flacari /niste oua prajite intr-un cuib/ Pamantul intr-un cuptor cu microunde(eventual si timpul ramas ) / multi oameni de zapada stand la coada sa cumpere un frigider laughing

11 răspunsuri:
| LORY a răspuns:

Si eu sunt acum in pana de idei, dar sugestiile lui @soseta si @the_end mi se par foarte interesante.

Uite poate mai gasesti ceva aici www.desenatori.ro sau aici www.ratemydrawings.com

Bafta la desenat!

xOxO;))

| DoarOana a răspuns:

Daca ai nevoie de ceva simplu poti sa faci o frunza uscata pe toata pagina pe care sa o personalizezi!(eu am facut asa ceva primavara iar profesoara a fost foarte multumita) sau poti face chiar si un copac in mijloc unde se vad cum cad frunzele (daca esti priceputa la desen). Daca alegi copacul te poti uita aici http://dumitruagachi.files.wordpress.com/2009/04/p1181181.jpg numai ca plansa ta trebuie sa fie putin "difreita" redand astfel monotonia inconjuratoare a naturii. Sau o carare pustina cu niste copaci langa folosind mai mult maro (dar sa il combini cu alte culori sa iti iasa ceva mai interesant)! SUCCES

| mada12 a răspuns:

Ma gandesc la un copil in mijlocul pustetati, cu ploaia pete el, el poarta o geaca cu gluga...(gluga este pe cap)...Vad cum cad picuri din cer si sunt niste nori negri... iarba este mare (putin mai in jos de genunchi) Si se vede cum copilul incearca sa gaseasca un adapost...cam astalaughing Apropo. Mia venit pe lochappy

| mada12 a răspuns:

A ...da...sa nu uit...langa copil este un copac...si se vede cum un traznet se apropie de copac

| mada12 a răspuns:

Noah bine si tu acumlaughing Mio venit pe loclaughing Sa reformulez?laughing

| yuli10 a răspuns:

@mada12... nu prea mi se pare o sugestie atat de reusita, iarba aia mare si copacul duc cu gandul la vegetatie bogata si frumoasa...

| gabitza_3022 a răspuns:

Poti incerca sa desenezi efectele climei..de ex la poli unde se topeste gheatza..animalele din zona aia mor...clima excesiva..animale,plante dispar..etchappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si cum sa-ti trimitem un desen despre clima?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa desenezi doua maini care cuprind planeta pamant si din marginea foi sa desenezi niste pcaturi de ploaie, sau un copilas si in spatele lui sa desenezi un peisaj. sau sa desenezi un desert cu oameni care mor de caldura, sau o inundatie cu titlul, cerul plange... sunt multe idei.big grin astea dupa mine sunt cele mai reusite thinking

Eu una iti sugerez o idee originala pentru ca va fi mult mai apreciatawinking ai incredere pentru ca eu am incredere in tine sa faci un desen de s-o bagi pe profa n mormant laughing mult succes kisskisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... pai ma gandesc la un premiu, ceva de genul o vacanta in Anglia sau niste ore de lb engleza, niste carti, toate oferite de UNESCO. Asa e?