| Shrek32154 a întrebat:

Am o intrebare: La facebook ce is aia prieteni comuni ca am 262 prietenei dar nici unul comun... Cineva mi-a zis ca prieteni sa ii am si eu si tu si altu si alaltu in acelasi timp mie nu imi iese Funda Ps cum fac sa am prieteni comuni

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Prietenii comuni, adică se află și în lista prietenului respectiv.
Când te uiți pe profilul tău nu poți vedea prieteni comuni, pentru că ești tu însăți.
Dacă intrii pe profilul oricărui dintre prieteni, acolo îți afișează prietenii comuni, adică prietenii care se află și în lista ta de prieteni, și în lista prietenului respectiv.
Probabil că ești la început pe facebook, în timp o să te descurci minunat.

Baftă!

10 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Un prieten comun este un prieten pe care il ai in lista si tu si alta persoana.

De exemplu tu esti prietena cu x si cu y asta insemnand ca y e prieten comun cu x si tu esti prietenul comun al lui y.

| Anda09 a răspuns:

Ca sa ai prieteni comnuni cu cineva, trebuie sa ii ai ca prieteni pe facebook pe cei (nu toti) din lista unui prieten. happy

| 7upjazz a răspuns:

Prietenul tau avea dreptate; un prieten comun il poti avea cu o alta persoana daca si aceasta la randul ei are in lista de prieteni pe acela pe care il ai si tu.

| Roronoa a răspuns:

Double facepalm!

| Gabi19971983 a răspuns:

Prieten comun inseamna prietenii pe care ii ai tu in lista si un prieten de-al tau!

| DJMikeGMC a răspuns:

Prieteni comuni e cand intrii pe profilul cuiva cati prieteni comuni aveti adica prieteni care tu ii ai deja dar care ii are si el, nu ai cum sa faci sa ai prieteni comuni

| liviu1234 a răspuns:

Ai si tu are si altul...

| CoCoundervibe26 a răspuns:

Ca sa ai prieteni comuni trebuie sa trimiti cerere de prietenie(la persoanele pe care le au si prietenii tai, in caz ca tu nu.i ai)

| Shrek32154 explică:

Pai da de exemplu eu il am pe alex si pe mihai iar amandoi intre ei x(

| Shrek32154 explică:

Va multumesc tuturor