| Iadhira a întrebat:

Am o intrebare, putin mai ciudata si sunt convinsa ca tine de logica. laughing

Sa presupunem ca eu am o sora geamana. Eu si sotul/iubitul meu facem 2 copii: o fata si un baiat. Iubitul/sotul meu comite un incest si da nastere, impreuna cu sora mea geamana, la alti doi copii, tot o fata si un baiat.

Intrebarea e urmatoarea: Copii seamana sau nu intre ei? Motivati raspunsul!

8 răspunsuri:
| Nessie a răspuns:

Logic, nu.Pentru ca:cei doi copii pe care ii face cu tine pot mosteni ochii tai, parul si atitudinea, iar de la el pot fi buzele, nasul, forma fetei, etc. Ceilalti doi pe care ii face cu sora geamana pot fi spre exemplu: atitudinea, temperamentul, ochii, inaltimea tatalui si restul de la mama.
Sper ca ai inteles care e ideea. Concluzia este ca ei nu pot fi la fel. Dar sunt sanse sa aiba lucruri in comun.

| Acaikus a răspuns:

Parerea mea este ca nu! Acum depinde la ce te-ai referit ca seamana la comportament sau la aspect? La comportament in niciun caz nu vor putea sa semene si nici la aspect cred eu cel putin. Poti sa nu-mi dai dreptate din cauza ca nu am varsta necesara dar asa cred euwinking

| Iadhira explică:

Ma refer la aspect. happy

| zuzualina a răspuns:

Cum sa semene?

nu e aceeasi persoana care ii naste, aceeasi mama

| Disstrict a răspuns:

Dissy 1 citeste mai bine si 2 posibil dar improbabil sa semene intre ei fiecare om are alta fizionomie chiar daca sunteti gemene nu se aplica regula ca trebuie sa aiba ceva de la mama si de la tata si daca au nu au aceleasi chestii adica nu poti sa ii zic copilului ca seamana cu ala ca au aceleasi sprancene ar fi hilar happy

| Aluiin a răspuns:

Sansele ca ei sa semene sunt foarte mici trasaturile copiilor sunt aleatorii si diferite pot fi majoritatea de la mama, sau invers. Daca tu ai un copil ( sa zicem baiat) cu un anumit barbat, si sa zicem ca peste 2 ani esti pe cale sa nasti iar, copii nu o sa semene, chiar daca voi sunteti "aceleasi" persoane.

| Vlad_Vladut_1997 a răspuns:

Exista o posibilitate foarte mare de 80% dupa pararea mea sa semene deoarece din cate am inteles eu gagicarul este unul si acelasi(deci are acelasi organe reproducatoarelaughing)si la sora ta geamana exista sansa sa fie aproape acelasi organe

| Diissy a răspuns:

Nu...pentru ca sunt facuti de alte doua persoane. funda?