| FrAnCeLiNa a întrebat:

Am o prietena care mama suspecteaza ca ma foloseste si o sa va spun de ce:
Am mana in ghips si nu pot scrie si am rugato cand eram la mine acasa sa-mi dea caietul sa trag la xerox ce au scris in clasa si nu a vrut si vroia sa plece dar a spus ca dupa-amiaza sa aduc pizza si mi-a furat si bani mi-a facut multe ce trebuie sa fac? AJJJJJJJJJJJJJJJJJJJUTOOOOOOOR

4 răspunsuri:
| AndyAndrea a răspuns:

Aceasta iti edte prietena? am si eu prietene bune, dar pana si fata cu care nu ma inteleg deloc nu mi'ar face asa cv...trebuie sa vb cu ea sau sa rupetzi prietenia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Cred că ești micuță și nu înțelegi încă termenul de "prieten". Un prieten te ajută oricând ai nevoie,nu-ți fură bani,e lângă tine când ai nevoie, te sfătuiește, te sprijină.Tu nu trebuie decât să te gândești dacă această prietenă a ta a făcut vreun lucru din cele enumerate pentru tine.În viață vei da de mulți profitori. Învață să-i dai la o parte și să păstrezi lângă tine doar oamenii care merită. Baftă!

| eueueueofda a răspuns:

Rupe orice legatura cu ea, nu o mai primi in casa si ignor-o. Decat asa prietena mai bine lipsa.

| Wandaaishere a răspuns:

Pai chiar se foloseste de tine.Un prieten adevarat te ajuta cu placere fara a cere ceva in schimb.Eu zic sa termini prietenia cu ea sau cel putin sa ii dai o lectie, daca iti mai face asa nu o mai baga in seama sau stati de vorba. Sper ca am ajutat thinking