| KendyforAll a întrebat:

Am o prietenă, şi noi deseori ne denumim cele mai bune prietene. Până acum nu am avut amici...Ideea este următoarea: vorbeam într-o zi, şi am întrebat-o dacă a văzut un mesaj de pe o reţea de socializare de la mine pentru ea, şi ea a spus că l-a marcat necitit, nu l-a băgat în seamă...

Şi sunt multe chestii aiurea care mă deranjează.De exemplu eu niciodată când ne-am certat nu am jignit-o, pe când ea m-a jignit...
Ce credeţi? Ar trebui să limitez relaţia de amiciţie? Sfaturi,păreri, orice...

Răspuns Câştigător
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Cred ca ar trebui sa porti o discutie cu ea. Nu pierde o prietenie degeaba. Unii oameni iti sunt chiar prieteni, altii sunt pana iti cer ceva happy. Nu stiu ce fel de persoana e, dar tu stii. Daca nu, vei afla.

Sper ca te-am ajutat happy

3 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Totul incepe de la respect, daca respect nu exista nu poate fi vorba de prietenie.

| Cristina304 a răspuns:

Incearca sa o intelegi si sa gandesti din perspectiva ei. Nu exista prietenie fara certuri. Incearca sa iti gasesti inca o prietena apropiata, ca atunci cand te vei certa cu ea, sa ai pe cineva aproape.

| ღßєℓℓવ a răspuns:

Eu tot am avut asa prietena.Cred ca ar trebui sa fiti doar prietene si sa iti cauti alta prietena pe plac tie ce o sa-ti fie cea mai buna prietena. Eu asa am procedat