| Alextareeee a întrebat:

Am o senzatie de bucurie cand descopar locuri noi din orasul meu natal. Cum se numeste acest sentiment?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Dragoste, bucurie, linistire, multumirea de a afla ceva nou, este orasul tau esti mandru de locul in care te-ai nascut.

| iulia1 a răspuns:

E normal sa fii nostalgic dupa locul in care ai trăit. Toata lumea are un sentiment s bucurie cand revede locul unde a stat.

| Adryy_Adriana_ʚiɞ_1990 a răspuns:

Simţi un sentiment de liniştire, de nostalgie, de mulţumire şi, mai ales, de mândrie!