| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Am primit o invitatie la teatru pentru maine seara.Cum ar trebui sa ma imbrac?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa te imbraci cat mai decent, elegant, curat si ingrijit.

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu ma imbrac asa cum ma simt bine. Raiati, maieu+sacou sau o fusta 3/4 cu dres colorat si o bluza lejera. Daca e teatrul national si vrei sa fii 'ca lumea', ceva elegant, de parca ai fi la balul de absolvire, fara sclipiciozitati.

| CriSslsa3 a răspuns:

Daca de la un baiat pe care il placi
pooi elegand
sau cat de posibil decent (idem gabriellas)(AICI)

| Ioanna2012 a răspuns:

Cu blugi o bluza si un plovar sau hanorac ceva si geacabig grin

| JayLeno a răspuns:

Casual este foarte bine si comod happy in nici un caz rochie de seara cu paiete sau imbracaminte sport straight face

| murik a răspuns:

Pentru ca vremea s-a mai incalzit iti recomand o rochita casual, nu ceva glamouros, si un sal peste, balerini sau chiar niste pantofi cu un toc acceptabil. insa depinde si la ce teatru mergi, pentru ca, de ex. la Teatrul de comedie scaunele sunt foarte incomode si e posibil ca o fusta sau rochie sa te oblige la o anumita tinuta, si poate fi incomod; insa cel mai important e sa iti placa tie, sa iti creeze o stare pentru un asemenea eveniment, si evident sa arati si putin respect fata de actori, care se pregatesc din toate punctele de vedere sa ne faca cateva clipe din viata mai frumoase. have fun si ...inspiratie

| gabriellas a răspuns:

Elegant si decent pe cat posibil. Sacou si fusta este o alternativa