leonardk
| leonardk a întrebat:

Am primit-o si eu. Poate ajutam.
Galeriile de arta Saatchi fac un clasament cu cei mai renumiti artisti din sec. XX. BRÂNCUSI era pe locul 2 la 300 de voturi distana fata de Picasso dar a fost depunctat cu 2000 puncte pe motiv ca nu era votat masiv din România.
Voteaza si TU! Trimite link-ul la toti prietenii tai!
Sa le aratam ca ne pasa de artistii nostri, sa le aratam ca suntem ROMÂNI.
Dureaza doar 30 de secunde (acum e pe locul 17, înca; poate fi salvat). http://www.saatchi-gallery.co.uk/artvote

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Lasati-l ma! A vrut sa ajute... sariti toate hienele cu gura pe elhee hee.

3 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Iar?

leonardk
| leonardk explică:

Jo - nu vrei sa ma lamuresti inginereste ca sa nu mai votez boureste? Esti convinsa ca englezii il iubesc pe Brancusi mai mult decat romanii. Noi cei care inevitabil am aflat si de alte creatii ale lui in comparatie cu ei votam boureste? Ei stiu ce sa voteze la El? Nu cumva s-au speriat de numarul mare de bouri care voteaza Brancusi si lipsa altor votanti pentru febletile lor? Cand si a cui feblete au fost romanii vreodata? De ce sa-l depuncteze? Este votul conditionat cumva la aceasta galerie? Atunci inseamna ca Brancusi este jignit fiind postat acolo. Ceilalti au fost cumva declasati? Nu noi, bourenii votanti il ridicam in top ci insasi munca lui. in rest...scuze.(scuze imi cer eu ca sunt un bou(r).

| jo a răspuns:

Nu inteleg cum poate cineva sa preia orice anunt si sa-l dea mai departe fara sa judece nicio clipa. A fost depunctat ca nu era votat masiv din Romania? Gresit! A fost depunctat pentru ca a fost votat boureste, la instigarea ziarului Cotidianul. Votat de oameni care n-ar putea sa-ti spuna unde a trait Brancusi si ce altceva a creat in afara de Coloana Infinitului. Votat ca pe stadion. Saatchi s-a sesizat si l-a retrogradat de 2 ori. Si o va mai face de fiecare data cand va creste brusc numarul de voturi - pentru ca e si asta un fel de teapa romaneasca si la oamenii aia nu merge.
Detalii aici: http://www.cotidianul.ro/......41454.html