| andreiutzucu a întrebat:

Am putea trai fara a sti timpul adica fara ceas? Dar fara muzica?
P. S:fara ceas da, ce ma intere timpul. fara muzica nu

8 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Fara ceas se poate trai lejer.
Te duci in zone izolate unde nu stiu ce ii un ceas (somalia sau triburi izolate din africa)

Fara muzica se poate dar nu prea.

Muzica, ritm au existat din start (de plictiseala incepi si fluieri sau lovesti ceva cu un ritm si faci muzica).

Tu poate te referi la muzica de acum, instrumente, voci si tot ce vrei. Fara asta se poate trai happy

| InnocentSmile a răspuns:

Fara muzica eu cred ca totusi poti traiilaughing[in loc sa asculti muzica poti citi o carte]
si la fel si fara ceas, deoarece exista mult "superstitii"legate de ceapa, sau nu stiu ce alte legume sau fructe ori corpurihee hee[in general]happy

Răspuns utilizator avertizat
| Coco_3708 a răspuns:

Fara ceas probabil ca lumea ar fi mai buna nu am mai fi grabiti si poate am aprecia altfel lucrurile si am observa orice detaliu ne-am bucura pentru orice nu am mai fi presatii tot timpul deci eu una zic ca am putea traii fara ceas... dra fara muzica eu una nu as putea muzica e ceva minunat, sunt melodii care te reprezinta sunt melodii care te ajuta sa treci peste anumite probleme sunt amintiri pe care le tii minte din cauza unei melodii etc. muzica e ceva minunat eu una nu as putea traii fara muzica si dupa parerea mea nici altii

| RockLover94 a răspuns:

De supravietuit, putem supravietui fara ceas(fara sa stim timpul) si muzica.Acum ideea e alta.Noi am fost obisnuiti cu asa ceva si este mult mai greu sa traiesti fara, pentru ca asta e viata noastra! Daca ne nasteam fara astea, ar fi fost cu totul altfel pentru ca nu le simteam lipsahappy

| emovladpop a răspuns:

Da,nu

| andreea_2256 a răspuns:

Da si da