| davidwarner a întrebat:

Am sa va povestesc un vis de-al meu sa imi spuneti daca vi se intampla la fel.
De cand eram mica, am vazut niste emisiuni la TV fara sa vreau. Erau despre Satan, Iad, case bantuite, posrdari, exorcizari.De atunci, desi nu am vazut decat cateva secvente(sa zicem 10 min, dar in mai multe seri) am o teama despre asa ceva. Intr-o seara am visat ca eram la mine in camera, era intuneric exact ca inainte sa ma culc. Am visat ca erau niste entitati si eu am zis ceva de genu : Satan, vino odata sa terminam(in genu sa termin cu frica). Apoi, stiam ca visez si incercam sa ma trezesc si in cap mi-a venit o fraza din emisiune:,, Aici e iadul intreg.,, Dupa asta, eram tot la mine in camera, tot intuneric dar cu mine era o prietena care ma gadila(eu ma gadil foarte tare, venisera o data niste prietene la mine si ma gadilau si am dau asa de tare din paini si picioare ca le-am azvarlit pe toate 3. pe una am zgariat-o pe brat pana aproape de sange, uneia i.am facut o vanataie pe burta si pe alta am impins-o cu piciorul.ma rog noi ne.am distrat foarte bine). Si cum ma gilam foarte tare dadeam foarte tare din maini si picioare si incercam sa ma apar. Atunci mi-am dat seama ca singura sansa sa ma trezesc este sa o las sa ma gadile, iar eu miscandu.ma voi reusi sa ma trezesc. Asa am facut si cand am revenit din lumea viselor ma,, zvarcoleam,, foarte tare in pat si transpirasem rau de tot.
In general nu mai imi e frica de lucruri de genul asta, eu de exemplu imi imaginez,, raul,,, pe Satan, Lucifer ca pe un inger mare cu aripi mari, gri care e acolo de fiecare data cand esti intr-o situatie mai grea si asteapta sa accepti sa vii de partea lui(sa faci ceva rau).
Vi s-a mai intamplat sa aveti astfel de vise si sa realizati ca visati facand tot posibilul sa va treziti?

10 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Eu când visez urât (foarte rar) se termina cam bursc... în vis cam dureaza 5-10 minute după mă trezesc la oră normală doar cu senzaţie de frică... ce ai zis tu am păţit odată, pe la 6 ani, s-a oprit curentul şi a venit mama să doarmă cu mine, cica nu puteam dormi singur. dar eu dormeam normal cănd deodata (eu dormeam) curentul revine şi se aprinde doar tv-ul din camera alăturată şi incep să mă ridic rapid în poziţia de drepţi, dar după, am adormit la loc. asta e singura fază,, sinistră,, care mi sa intâmplat, apropo. faza cu gâdilatul. sincer ai probleme straight face nici eu nu suport să mă ''gâdi gâdi'' careva. dar nu fac ca tine straight face cred ca totuşi ai şi lipsă de calciu + vitamine happy

Răspuns utilizator avertizat
| stangaionut a răspuns:

Sall da mi se intampla eu in vise daca e vreun prieten sau mama sau tata si daca sunt fantome acolo le spun: stati linistiti eu visez laughing eu in vise imi dau seama cateodata ca visez si zic aleia care sunt prin visu meu: ba visez eu nu va fie teama laughing)

| thealchemist a răspuns:

Poate ca ar trebui sa nu-l mai chemi pe diavol?
pentru ca altfel de ce te plingi?

| ostea a răspuns:

Ai mare grijă.
Visul tău prevestește ceva rău.

Trebuie să alegi de partea cui ești.

Roagă-te la Dumnezeu să îți lumineze viața.

Aprinde lumînări seara cît și ziua, și înainte să o aprinzi spune o rugăciune.
Stai calmă și relaxată cîteva minute/secunde și zici " Aprind această lumînare pentru protecție împotriva răului sau poți formula cum vrei tu doar că trebuie să zici " Aprind această lumînare pentru... "

Dacă vrei să vorbim trimite mesaj.

| BiancaTheodora a răspuns:

Nu prea decat ieri seara am vist un spiridusi

| BiancaTheodora a răspuns:

Si mie de vreo 3 cc 4 ori dxa nu cu satana doar cu un iepure negru sau cu o casa bantuita stai sa-ti zic am visat ca eram cu familia in cimitir si am plecat cand am ajuns acasa sa pornit o furtuna si am gasit un numar de telefon era al meu dar in vis nu stiam apoi am intrat in casa si vecinul meu mi-a zis ca el la lasat dar nu i mai venea pofta de mancare de cand mi-a lasat numarul si nevastasa nu il mai lasa sa manance

| Marmelada a răspuns:

Eu am visat aseara pe Lucifer straight face se facea ca eu si mama mergeam pe hol si erau luminile aprinse pe hol si in camera mea. Usa de la camera mea era deschisa si l-am vazut in oglinda (oglinda e chiar in fata usii) si era imbracat in negru, avea ochelari rotunzi mici de soare, dar singurul lucru care nu era negru era jacheta rosu inchis pe care o avea si zambetul sumbru cu colti ascutiti. Am intrat in camera cu mama si am stat langa fereastra. Puteam sa vad cum era in aceeasi pozitie, dar se uita la mine, fara sa intoarca capul in directia mea. I-am spus lu' mama :"Mama, l-am vazut pe Lucifer." Ea a marait (era cu spatele la oglinda si eu am luat-o in brate. Dupa aia m-am trezit in mijlocul noptii si aveam ochii inchisi, dar simteam cum cineva ma imbratisa strans, dar intr-un sens bun, ma simteam bine. M-am culcat la loc si visul a continuat straight face de data asta, eram cu ambii parinti si cu o doamna cu ochelari de vedere si luminile erau rosii. Ne-am dus in fata camerei mele si l-am vazut iar, in aceeasi pozitie. Noi toti am intrat in camera si am stat pe patul meu, care era mare. Eu eram intre parinti, iar doamna era langa mama. Figura din oglinda a marait, iar eu si parintii mei ne-am dat jos din pat. Doamna a ramas pe pat insa, iar eu si cu parintii am iesit din camera. Doamna s-a dat jos din pat si a venit la usa. Eu am luat o bata si am mers in camera, TRECAND prin doamna aia, iar ea a disparut. Eram in acelasi loc ca mai devreme cu mama, iar figura din oglinda era langa mine. Eu am ridicat bata si am spart ca prin oglinda entitatea. Cioburile erau pe jos. Tot ce a ramas intreg erau ochelarii rotunzi si zambetul cu colti ascutiti... Apoi a venit o alta entitate, la fel ca el, doar ca nu avea ochelarii si nici zambetul feral (acum imi dau seqma ca nu le avea pentru ca erau pe jos straight face) si avea par lung si alb ca zapada, cam argintiu. Era o femeie. Pe aia nu am spart-o...

| xxovixx a răspuns:

Frate,lasa-te de LSD

| xxovixx a răspuns:

Prea mult LSD