| anonim_4396 a întrebat:

daca poate s ma ajute cineva. Cum fac sa trimit si eu un e-mail la mai multe persoane necunoscute. Daca ati vazut voi ca uneori primiti mail-uri de la nu stiu ce site cu camere de luat vederi ascunse si tot felul de nebunii, fara sa aiba adresa voastra de e-mail.

Cum fac si eu sa trimit asa? Sper ca m-ati inteles...

2 răspunsuri:
| gabrielgypps a răspuns:

Se numesc spam.
sunt trimise catre sute de milioane de oameni insa numai cateva sute de informaticieni din lume pot face asta.
pentru ca sunt fgoarte buni la asta. deci uita de dat spamuri pana nu devii un geniu informatician.
astept sa ma contrazica cineva aici.

| fif2002 a răspuns:

Se poate face cu anumite programe (dar iti trebuie o baza de date cu adrese) in ziua de azi nu mai trebuie sa fii "geniu informatician" trebuie doar sa stii unde sa cauti
uite aici un astfel de program, cu lista de adrese trebuie sa te descurci singur.

Spammul e ilegal deci ai grija ca o incurci daca esti prins.