| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Sa spunem ca te certi cu cel mai bun prieten si vrei sa te impaci cu el cum ati rezolva aceasta problema?
Pentru cel mai convingator raspuns dau panglica!

Răspuns Câştigător
| Rares5 a răspuns:

Cerandu-ti scuze? vorbind cu el? prieten ii un cuvant mare, daca erati sau sunteti cu adevarat prieteni v-ati fi rezolvat treba vorbind unul cu celalatat, nu crezi? cand esti intr-o polemica cu cineva nu insemna ca te certi, nu cunosc situatia ta asa ca sfatul meu poate fi irelevant, in functie de ce situatie ai, in relitate el este foarte bun

8 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Eu folosesc cea mai usoara metoda:

el spune ceva gen:-Era ieri la TV o baba fara dinti
eu zic:-A, aia creata laughing

destul de ciudata metoda dar cert e, ca dupa ce spun astea nu eu sunt cel care merge sa se impace ci el.

PS:^^^^ am dat un exemplu mai sus.

| DaNuTzZzELUL a răspuns (pentru Anonymus314):

El nu vrea sa vorbeasca cu mine!

| Anonymus314 a răspuns (pentru DaNuTzZzELUL):

Nici nu trebuie,baga-te in seama, fura-i prietenii ca sa zic asa, apropiete de el ca si cum nu l-ai fi cunoscut niciodata.

| DaNuTzZzELUL a răspuns (pentru Anonymus314):

Nu vreau sa fiu rau
! Asa nu ne mai impacam niciodata!

| Radioactive a răspuns:

Păi eu aş încerca să discut cu el şi să vedem de ce ne-am certat, mi-aş cere scuze dacă ar fi vina mea şi apoi i-aş propune să înercăm să rezolvăm motivul altercaţiei.

| DaNuTzZzELUL a răspuns (pentru Radioactive):

Nu ma baga in seama!

| kta1431k a răspuns:

Ai specificat "cel mai bun prieten", la intrebarea ta exista un raspuns foarte simplu. Avand in vedere ca e cel mai bun prieten nu ar trebui sa dureze o zi pana va trece supararea la ambii. Poate cu o invitatie acasa la unu din cei implicati sa joace ceva la pc in caz ca cei implicati sunt pana in 18 ani,o invitatie la o bere sau pe un teren de sport daca cei implicati sunt adulti! Gama de rezolvari e in functie de varsta,certa, raportul dintre cei doi, ...motivul certei, etc.

| TudorLux a răspuns:

MAI INTAI TREBUIE SA STII CA E UN EMSAJ FOARTE LUNG.

Eu as pune pe cineva cu care se intelege cat de cat sau chiar mai mult sa il intrebe ce s-a intamplat. Apoi cel cu care a vorbit iti va spune de ce e atat de suparat. Dupa care as vorbi cu cineva (cineva cunoscut amandurora)cand as fi langa prieten (as fi vorbir cu voce tare ca sa auda si el) despre faptul ca-ti pare rau ca ai facut greseala, uite asa:

pers. pusa sa discute cu prietenul:
-Am auzit ca te-ai certat cu ____(numele tau).Ce s-a intamplat?

prietenul:
(Va trebui sa spuna ce s-a intamplat)

PESTE CEVA TIMP:

tu:
Ce s-a intamplat?

pers. pusa sa discute cu prietenul:
-Spune ca ai facut ____(ce a zis prietenul)

MOMENTUL CAND ESTI APROAPE DE PRIETENUL CEL MAI BUN SI UN ALT COPIL:

-Imi pare atat de rau ca m-am certat cu____(cel mai bun prieten). Cel mai rau imi pare ca am facut________(ce a spus prietenul ca ai facut)

Apoi prietenul o sa-si dea seama ca ai gresit si o se te ierte.

! NU TREBIE CA PRIETENUL SA-SI DEA SEAMA CA TU STI CA E LANGA TINE.