| maryelena a întrebat:

Am un amic este frumos foc, dar este mai golan asa de fel, in fiecare zi il vad cu cate o fata! dar sincera sa fiu eu as fi vrut sa fiu cu el (macar o aventura). Acum 2 saptamani i-am dat intalnire, dar a anulat-o chiar el (motivul era ca i-am zis ca majoritatea spun ca e golan, si l-am intrebat daca e adevarat? si el a zis ca daca ascult ce zice lumea, nu am decat sa raman cu lumea, la care s-a suparat).
Nu am mai vrut sa vorbeasca cu mine, nici la telefon nu mi-a mai raspuns, nici pe mess nu mai vorbea cu mine, eu ii scriam si el nu ma baga in seama. Nu am mai vorbit cu el timp de 2 saptamani, nici eu nu l-am mai cautat. Dar nu am mai putut sa rezist si am intrat pe mess si l-am intrebat ce face si el mi-a zis: bine iubita, tu ce faci? Dar chiar am avut emotii, ca m-a bagat in seama pentru prima oara dupa alea 2 saptamani.

Intrebarea este: Ce l-a apucat? cum de a vorbit cu mine? si timp de 2 saptamani credeti ca a avut alta? de ce s-a suparat si nu a vrut sa recunoasca ca este golan? (deocamdata nu sunt cu el, suntem doar amici).

4 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

In iubire, doua parti opuse se atrag mai mult decat doua parti egale. Tu ai "sindromul" acela, adica, ca vrei sa fii cu un baiat rau pentru ca te-ai plictisi sa fii cu unul cumsecade.

| Razvan a răspuns:

Gadeste-te de doua ori inainte sa te bagi cu un "golan"raised eyebrows
Pentru ca absolut nu esti prima si bineinteles nici ultima fata care si-a pus in cap sa il schimbe. Dar tocmai aici e problema.Ca ei stiu asta si nu se lasa schimbati, pentru ca stiu perfect cine sunt si cat valoreaza. Din acest punct de vedere sunt intr-adevar de admiratwinking
Iar faptul ca schimba fetele ca sosetele e deja un subiect tabuoh go on
Pana nu se indragostesc cu adevarat, fulgerator de cineva asa vor face. Sfatul meu:Nu te baga cu el. O sa suferi.Degeabawinking

| alee_3151 a răspuns:

Pai. sunt mai multe situatii cum ai zis si tu. poate a avut pe alta. sau mai posibil este sa-si fi dat seama ca nu are rost pentru o intrebare penala si stupida sa piarda o prietena ca si tine. Si poate daca nu ar mai fi vorbit cu tine tu puteai sa crezi ca, chiar este golan si poate ca el nu este asa. si pe viitor daca ai pe cineva de intrebat ceva mai bine intreaba un amic de al lui. nu direct face to face!

| behindmywords a răspuns:

Uuu...mai, baietii cand sunt golani cu adevarat, chiar se mandresc cu asta. faptul ca s-a suparat pe tine cand l-ai intrebat daca e adevarat e din cauza ca ii pasa ce crezi. cred ca ti-a cam dus lipsa in alea doua saptamani, poate de asta te-a luat cu "iubita"...sau poate a fost doar lipsa de constienta. daca chiar iti place, ia-l usor, poate cedeaza si o sa faca el primul pas daca te place. daca o sa se intample ceva, ai grija cum le tii pe fete la distantawinking