| anonim_4396 a întrebat:

Am un baiat in clasa pe care l-am cunoscut la inceputul anunului scoalar pentru ca el vine de la alta scoala si eu am fost in scoala mea inainte sa dau examenul de admitere.este cel mai dragut baiat pe care l-am cunoscut.nu am mai simtit niciodata dragoste pentru un baiat.baiatul acesta este primul pe care il plac cu adevarat.are parul castaniu, ochii caprui, este inteligent, amuzant si mai mult si el ma place pe mine.suntem amorezii clasei.sunt cunoscuti pana si de profesori.intotdeauna ma face sa rad, ma apara, imi da si imi face rost de ce vreau fara ca eu sa ii cer si imi da sfaturi. spune ca nu a mai vazut o fata ca mine si este mereu sincer cu mine. o data ma aparat in fata unei profesoare mai nebune si ma aparat de un baiat mai mare si de mutlti alti "petitori" fara obraz.suntem prieteni buni de fapt foarte buni! sunt inebunita dupa el! dar exista un alt baiat care ma place si este gelos ca il plac pe baiatul acela si nu pe el.nu vreau sa ii creez probleme si sa se bata pentru mine. baiatul acela mai doreste cv:sa ma enerveze la culme crezand ca ma va cuceri dar inima mea este data baiatului cu parul castaniu(nu voi mentiona numele niciunuia dintre noi). baiatul cu parul castaniu mai doreste ca o data, cand vom termina si vom ajunge la facultate si se lege cv mai mult de atat(daca ma intelegeti). cum vi se pre povestea mea? dati-mi niste sfaturi in legatura cu baiatul gelos etc...(si baiatul acesta ma inviatat la petrecerea de ziua lui si mi-a dat inviatia prima eu am scapat-o si am luat-o amandoi in acelasi timp, si ne-am atins mainile lund-o.amandoi ne-am inrosit. povestea noastra e ca o fantezie dintr-un film... iar la ziua lui mi-a mai declarat inca odata faptul ca ma place.nu e cel mai dragut lucru?)

3 răspunsuri:
| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Buna. povestea ta este una ft draguta...cu toti am avut astfel de povesti in liceu... unele poate reusite( cu un happy end) altele poate mai putin reusite. dar sfatul meu este ca daca intr-adevar va placeti ft mult reciproc ar fi pacat sa nu incercati sa pastrati aceasta relatie pentru ft mult timp...happy cine stie? poate fi sufletul tau pereche! cat despre cel "gelos" lasa-l sa fie gelos dar nu-i mai da atentie si incearca tot o data sa-l ti departe de relatia voastra asa incat sa nu va poate face rau! eu iti doresc ft mult fericire si numai bine!

ps : aveti grija de voi...si poate ma invitati si pe mine la nunta voastrahee hee pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte frumoasa povestea imi aminteste de ale mele, dragut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o poveste foarte draguta...pacat ca eu nu am noroc in dragoste. iubesc un baiat cu 3 ani mai mare decat mine.si am fost prieteni buni.Eu il cunosteam de mai mult timp dar nu eram indragostita de el. Dar intr-o zi cand a venit la fratele meu care este CEL MAI BUN PRIETEN AL LUI...eu am ramas afara cu el iar fratele meu s-a dus sa manance.am ramas cam 15 min singuri. mi-a cerut numarul de telefon, am glumit am ras.am incept sa vorbim din ce in ce mai des la casti.imi trimite mesaje seara. dar am aflat ca totul e o fantezie si sperantele mele desarte! Am aflat ca el de fapt trimite mesaje la toata lista de fete din telefonul lui si nu numai miecryingcrying...intr-o zi in timp ce vorbeam la casti. l-am facut prost. iar el s-a suparat pe mine si a inchis iar apoi mi-a dat ignorcryingcrying. Ce sa fac? Il plac si am incercat sa mi-l scot din minte dar nu am reusit! este al doilea baiat pe care il iubesc enorm. iar el nu cred ca stie asta.Ma gandeam de multe ori ca ar fi bine s aii cer ajutorul fratelui meu.adica sa ii spun ca imi place de el pentru ca el nu stie.si poate m-ar putea ajuta.nu stiu ce sa fac.sunt disperata.pentru ca este un tip dragutttt si la foarte multe fete.si de la mine din clasa si din alte clase le place de el... mi-e foarte frica pentru ca el o sa mearga la liceu de la anul iar eu nu o sa stiu ce face. daca ii place de cineva. daca s-a combinat cu cineva,. daca ii place de cineva...as putea afla de la fratele meu pentru ca el stiu totul legat de el dar... mi-e frica.va rog sa imi spuneti ce sa fac.sa ma ajutati! Va rog! Multumesc!