| elena a întrebat:

Am un bar foarte dragut, va intreb: in raftul barului este "frumos", sa tin sticle, de diferite bauturi, goale?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

In niciun caz.Asa-zisa moda a aparut in anii comunismului cand nu prea existu importuri si oamenii faceau rost de bauturi fine pe cai foarte alambicate. Ei pastrau amintirea bauturii consumate etaland sticla.Se faleau apoi in fata prietenilor veniti de la tara cu nivelul lor de trai.Si atunci era ceva de prost-gust. Mira

17 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

De preferat sa tineti sticle cu bautura. Se vede aiurea ca sunt goale

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, cum sa tii ambalaje goale? Mi se pare un obicei de un gust indoielnic, nu l-am vazut decat prin barurile ieftine de la tara.

| mariusres a răspuns:

Goale? Numai saracii pastreaza ambalajele produselor folosite... E prostul gust la el acasa.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna ziua, parerea mea este ca nu se mai poarta asa ceva, stiu ca acum cativa ani asa era moda dar acum s-a demodat.

| dani9354 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu te rog nu le tine numa prin barurile cele mai ieftine am vazut asta.Nu este o idee prea bune ia-o ca un sfat prietenesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cand se golesc le schimbi cu altele pline.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Goale complet nu. Dar merge sa le tii daca mai au ceva in ele, chiar daca nu sint pline.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

NU.

| yoanna73 a răspuns:

DACA VA PLAC STICLELE DE CE NU COLORATI APA SI LE UMPLETI DACA NU VA PERMITETI UNELE ORIGINALE.

| mioara a răspuns:

Sa ti aminteasca de vremurile bune

| kh1ss a răspuns:

Nu, mai bine lasi raftul gol decat sa pui niste sticle de bautura goale tongue

| RamonaMn a răspuns:

Daca dumneavoastra vi se pare frumos de ce nu.Pana la urma este spatiul dumneavoastra.

Succes!

| MihaiA a răspuns:

Nu da bine sad

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Goale...nu prea arata "frumos"
mai bine plinewinking

| nelucurca a răspuns:

Parerea mea e ca cel mai frumos ar fi ca sticlele sa contina bautura deoarece asta dovedeste ca barul este util nu doar un element decorativ

| ...zuzu... a răspuns:

Te-as sfatui sa nu faci asta deoarece poti strica aspectul barului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e frumos, e oribil. Daca nu aveti sticle pline mai bine desfiintati barul, macar nu se mai aduna praful pe un obiect in plus. E acelasi lucru ca si cu bibliotecile alea imense pe care le cumpara oameni care n-au o carte in casa, dar au bani pentru o mobila pe care nu sunt capabili s-o foloseasca - o umplu cu bibelouri ieftine iar in sertarele/dulapioarele ei depoziteaza haine, lenjerie.etc!