| Live.Laugh.Love a întrebat:

Am un Corby, si as vrea sa pun niste jocuri pe el:
1. de unde iau jokurile?
2. cum le downloadez?
3. cum le pun pe tel?

p. s: nu am cablu de date, doar chestia aia in care pui cardu' de memorie, apoi il pui in calculatorlaughing

3 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Www.myplaycity.com - de aici iei jocuri, cele din top 100 sunt cele mai tari
dai DOWNLOAD ca sa downloadezi jocul si apoi il bagi in telefonul tau cu cablul de date, daca nu ai pentru al tau cablu de date incearca intr-un telefon care are cablu de data al tau sau al altcuiva apoi trimite prin BT in telefonul tau

| IcsD a răspuns:

Se vede ca nu te pricepi:

1. de www.mobile9.com sau. ro :D sau scrii pe google jocuri pentru (telefonul ce il ai)

2. normal ca scrie acolo "download" sau "descarca aici"...

3. Acela se numeste citit-o de card. dupa ce l`ai introdus in pc (calculator) intri in el in my computer si iti apare acolo cardul, creezi un folder pe care il numesti "jocuri" sau cum vrei.

Dai pe jocuri "copy" si le duci in folderul respectiv dai clik reapta si "paste"

fundita? :)

| NickoS a răspuns:

Pe www.mobile9.com nu o sa gaseasca nimic pentru Corby(deoarece jocurile pentru el trebuie sa fie
full touchscreen, altfel o sa apara niste butoane in plus pe ecran).
Jocurile se copie in folderul Other files care este deja existent pe card.
Dupa ce le copi intri in telefon la Meniu -> Fisierele mele ->Alte fisiere (aici gasesti jocurile puse de tine, click pe fiecare din ele si iti apare instalare) (daca telefonul e in limba engleza: Menu -> My Files -> Other files, click pe fiecare din ele si iti apare Install) (daca la instalare te intreaba ceva dai DA sau Yes.)