| anonim_4396 a întrebat:

Am urmatoarea nelamurire. In primul rand doresc sa nu va suparati daca am pus intrebarea la categoria nepotrivita,, Timp liber ". Eu doresc sa scriu propria carte, despre ceva, care de fapt este de domeniul SF / Actiune. Rezumat : In cartea mea este vorba despre lupta dintre bine si rau, invingator fiind binele. Este vorba despre cineva care e rapit, torturat si umilit, si in sfarsit este eliberat, iar raul pedepsit. As dori sa-mi-o scriu, am imaginatie bogata, dar ceva ma retine, ma opreste : eu sunt crestin ( incerc si ma straduiesc sa fac ceea ce este bine ). Credeti ca are vreo legatura sau este pacat sa scrii despre cineva ca este rapit si i se intampla lucruri rele? Daca raul este pedepsit in final, inseamna ca totul este bine? Multumesc si astept raspuns, sunt intr-o incurcatura foarte mare. sper ca intelegeti.

10 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Nu e nici o problema.Eu vreau sa scriu o carte in care personajul principal este si negativ si omoara oamenii si sunt crestina de asemenealaughing. Atata timp cat nu iti insusesti calitaile celor rai nu este nici o problema. Sper sa imi trimiti primul capitol caci sunt foarte curioasa.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu prea vad ce este rau in asta...adica dupa parerea mea artistii sunt artisti si nu-i poti judeca ca vai ce a facut sau ce a scris
si nu vad ce este atat de pacatos...

| negru30 a răspuns:

Gandeste-te bine tot ce vei scrie de rau - copii pot sa citeasca si se apuca de treaba - nici nu ajung ei la final si pun in practica ce vor citi

| ZoeyMe a răspuns (pentru negru30):

Crezi ca copii vor lua un om si il vor tortura? Sa fim seriosi...

| negru30 a răspuns (pentru ZoeyMe):

Nu le este rusine - si-au omorat ei tatal sau mama dar un om - ai dreptate

| ZoeyMe a răspuns (pentru negru30):

Sti cred ca acesti tip de copii nici nu sunt interesati sa citeasca. Poate daca vad ei in jocurile de la calculator mai zici...

| negru30 a răspuns (pentru ZoeyMe):

Nu toti au calculator - poate sa ii povesteasca cineva sau sa citeasca el - aceste carti sau filme...etc nu sunt bune pentru copii - asta este parerea mea

| ZoeyMe a răspuns (pentru negru30):

Atunci sa specifice clar ca nu sunt pentru copii si sa bage un titlu ca,, Chimie de clasa a XI-a'' ca sa nu ii tenteze.

| negru30 a răspuns (pentru ZoeyMe):

Ha ha ha - sigur nu o cumpara - bravo asa da

| boggy20 a răspuns:

Vai...